Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz (Kolombusz) #15302 üzenetére

    Asztalin :
    A control panel > Network and sharing centerben beállítod az alábbiakat:
    Network discovery on
    File Sharing on
    Ezek felett van egy customize, ott a networkot átállítod private-re (lehet hogy a notin is át kell nyomni).

    A control panel > folder optionsben kapcsold ki a view fül alatt a use sharing wizardot (így jobban tudod szabályozni a jogosultságokat)

    Utána a megosztani kívánt könyvtáron jobb gomb, properties > sharing > advanced sharing,
    Share this folder pipa be, megadod a nevet, permissons gomb, én itt hozzáadtam az everyone-t és a guests-et is, csak a read van bepipálva nekik.

    Vissza a könyvtár properties-re, security fül, advanced gomb, permissons fül, edit gomb, add, utána advanced, find now (itt kidob jópár találatot), guests, ok, ok permissionnek meg célszerű csak a Traverse folder / execute file , list folder / read data, read attributes, read extended attributes, read permissions -öket allow-ra tenni, így nem tudod majd notirol belépve törölni őket.
    Ugyanezt eljátszod az everyone-nal is (ha már hozzá van adva, akkor nézd meg hogy mik vannak beállítva), a többiek jogosultságait ne piszkáld (nekem pl. ma sikerült az everyone-on kívűl mindenki jogosultságát törölni, nem volt egyszerű visszaállítani).

    Mindkettőn: A control panel > System -nél tudod beállítani, hogy mindkét gép ugyanabban a Workgroupban legyen.

    Ezután a notin keresztül a Networknél látnia kell majd a másik gépet, és eléred a megosztott cuccokat is.
    Ha mégsem látszana (habár valószínűleg vista és vista között nem olyan problémás mint vista és xp között), akkor start menü > run, és ezt beírod: \\megosztott gép neve\megosztás neve . Ezzel meg fog úgy is nyilni (márha a kapcsolattal minden rendben van, csak egyéb miatt nem látnád a network alatt).

    szerk.: az advanced sharingnél is úgy tudod hozzáadni a felhasználókat, mint ahogy a securitynél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák