Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hali!

    Egy igencsak döglödő SBS2003-as migráltam 2012 R2-re és a SYSVOL, NETLOGON migrálása nem sikerült. Ezért fogtam magam és kézzel regeditel:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\NtFrs\Parameters\Backup/Restore\Process at Startup
    D4-re raktam azaz erőszakos visszaállításra egy értéket hogy elfogadja magát önálló DC-nek.
    Most úgy néz ki hogy a policy nem ment át de legalább van sysvol megosztásom és az új DC működik önállóan. Gyakorlatilag minden más funkciót átraktam masternek az újra. (netdom query fsmo-nál csak az új szerver van)
    Viszont nem tudom hogy így használhatom e hosszú távon gyakorlatilag 0-ás policyval és nem létező netlogon megosztással?
    A régi DC-re még nem nyomtam dcpromot és csak lekapcsoltam, azaz még ha gáz van át tudok rakni dolgokat.

    Az eseménynaplóba ír hibát de a kliensek be tudnak jelentkezni és a hálózati megosztások is mennek rendes jogokkal.

    A csoportházirend feldolgozása sikertelen. A Windows megpróbálta beolvasni a(z) \\xxxxx.local\sysvol\xxxxxx.local\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}\gpt.ini fájlt egy tartományvezérlőről, de nem járt sikerrel. Az esemény okának megszüntetéséig nem alkalmazhatók a csoportházirend-beállítások. Lehet, hogy átmeneti a probléma, és a következők okozhatják:
    a) Névfeloldási/hálózati kapcsolódási probléma a jelenlegi tartományvezérlővel.
    b) A fájlreplikációs szolgáltatásból eredő késés (egy másik tartományvezérlőn létrehozott fájl még nem replikálódott az aktuális tartományvezérlőre).
    c) Le van tiltva az elosztott fájlrendszer (DFS) ügyfele.

    Szóval a kérdés: Lehet-e ezzel a hibával üzemeltetni a DC-t?
    A group policyt nem használnám semmire, 9 gép van összesen a tartományban. Netlogon szintén semmire nem kell.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • Egyik szerver megosztáson van kb 1.4Tb adat. Arra gondoltam hogy bekapcsolnám a deduplikációt. Winsrv 2012 R2 std. Érdekelne hogy van e róla tapasztalat?
    Elsősorban a teljesítménycsökkenésére lennék kiváncsi. (Xeon E3 1241 v3, 8gb ram, raid5 delles vezérlővel) kb 100 kliens csak filemegosztás megy rajta, meg egy kicsi sql. Proci nagyrészt üresen megy. Fileok leginkább autocad tervek.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák