Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz Blyan #12850 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy tök felesleges is. Ugyanaz a helyzet, mint a PC világban. Az emberek zöme laptopot meg alap desktop configot vesz, mert webezik, facebookol, zenét hallgat, nem pedig a legújabb crysis-al nyomja full felbontásban. Aki játszani akar, az megveszi a neki való videokártyát, négymagos procit és rak a gépbe min. 8G ramot. Aki telefonon akar nyomulni a legújabb, legdurvább játékokkal, az tud venni 1GB-s telefont. A többségnek viszont felesleges, mert nem játszik ilyenekkel, és kibírja anélkül az 1-2 nagy igényű app nélkül, aminek 1GB kell. (App-ból nem sok ilyen van.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Felső kategóriára annyira lenne igény, mint alsó kategóriára. Ma a mobiltelefon világot két piac mozgatja, az amerikai és a kínai. Előbbiben lehet nagy számban eladni az iPhone-t, SGS3-at, és WP csúcstelefont, utóbbiban viszont a közép- és alsó kategória tarol.

    Megjegyzem, az igények is változhatnak. A barátom például Apple felhasználó. Évek óta csak Apple terméket vesz, a notebookja, desktop gépe, tabletje, telefonja, mindene Apple. Megszerette, bevált neki, a pénz meg nem faktor nála, ha valamit jónak talál. De az új iPhone-t már most mondja, hogy nem fogja megvenni, mert egyszerűen túl nagy lesz. Banális, de így van. Most azon agyal, hogy mit vegyen, mert évente szeret telefont cserélni, de nincs nagyon mire. Vicces, de az új Nokia WP8-asokban gondolkodik, ha lesz belőlük nem alsókategóriás, 4" körüli méret.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz crey #12886 üzenetére

    Jövő időről beszéltem. :) Pillanatnyilag 5-öse van, de olvasva a híreket, a következő iPhone már hasonló tepsi lesz, mint a csúcs androidos modellek. Na, azzal van a baja (illetve lesz). :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Blyan #12891 üzenetére

    Én sehonnan, nem vagyok almás, nem nagyon ismerem a híreket sem. :) Ahogy említettem, a barátom az, és ő mondta, hogy a következővel bajban lesz. De nem az iPhone volt a lényeg a mondanivalómban, hanem az, hogy még okostelefon vásárlók között is van sokféle szempont, nem csak az, hogy minél nagyobb felbontású és minél izmosabb legyen a kütyü. Én pl. informatikus vállalkozó vagyok, így az alkalmazottaim, a partnereim zöme műszaki érdeklődésű ember, de nem általános, hogy mindenki a legújabb csillivilli döggel szaladgál. Néhányan igen, akik "mobilfónok", de a többség nem. Az unokaöcséim korosztályában, a tiniknél, fiataloknál több komoly masinát látok, mint az üzleti partnereimnél.

    Megjegyzem, ha már szóbajött, szerintem előbb-utóbb ennek a trendnek, hogy a csúcstelók ekkora tepsik, vége kell, hogy legyen, mert valóban kezdik elérni a kezelhető méret határát. (Számomra már túl is lépték, nálam is kb. a 4" körül van a kényelmesen kezelhető határa.) Abban a világban, ahol a teló mellé lassan mindenkinek tabletje is van, nincs értelme a nagy dög telefonoknak. Majd lesz más ami miatt csúcsteló lesz egy csúcsteló.

    HKorn: A windowsphone.com-on jelentkezz be a live id-del, majd jobb felül lesz egy legördülő menü. Ott válaszd a "telefon nyomon követése" menüt. Azon belül meg tudod nézni, hogy éppen hol van (ha be van kapcsolva a teló), és le is tudod tiltani, illetve akár az egész telefon tartalmát töröltetni tudod távolról. (Az se gond, ha éppen nincs bekapcsolva, a legközelebbi bekapcsoláskor törlődni fog minden.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Blyan #13142 üzenetére

    Az MS helyzete lehet, hogy így néz ki, de ha van valaki aki ebből az egész ügyből biztosan előbb-utóbb jól fog kijönni, azok ők. A HTC tönkremehet, sőt, még a Nokia is megadhatja magát végül, de abban biztos vagyok, hogy az MS szép lassan majd megszerzi a piacnak a számára már üzletileg is nagyon nyereséges részét. Ahol eddig komolyan próbálkoztak, ott végül mindig ez történt. Ott van példának a Netscape vs. IE harc, vagy a Playstation vs XBOX verseny. Lehetne folytatni, apache vs IIS, php vs asp.net, Oracle VS MS SQL, Novell VS windows server, és a többi.

    Egyszerűen az MS akkora vállalat, és olyan kulcspozíciókat birtokol, hogy azt is megengedheti magának, hogy későn reagáljon le egy okosteló boom-ot, sőt azt is, hogy első verziókban sz*rabb termékkel jöjjön ki, mint a konkurrens. Az IE első verzióin is röhögtek a Netscape-nél, aztán annak ellenére letarolta a piacot, hogy még ma is sok a baj vele. És jöhetett a Chrome, Firefox és a tsai, tartja magát ma is. Amikor baj van, akkör összeütnek egy jobb verziót (lásd IE 8+), és a borzalmas háttér erőforrásuknak köszönhetően addig nyomják amíg meg nem szerzik a piac egy részét. Ha nem a WP8-al, akkor majd a 8.5-el, vagy a 9-el. Vagy a 10-el. A wp7.x csak egy szükségből kiadott valami volt a maga win ce kernelével, de a WP8 más. Ez már modern kernel, így a lehetőség megvan mindenre. A maguk szép lusta, microfosos módján majd jönni is fog a komolyabb xbox, win 8, exhchange, sql, axapta, sharepoint, stb. integráció. Közben ugyanilyen idegesítően lusta tempóban majd az office.com, a skype és a többi is "kialakul", és teljessé válik az a szolgáltatás kör, amit a nagy konkurrens Google ill. Apple se nagyon fog tudni adni. Legalábbis sok szegmensben nem. Az üzleti szegmensben aligha (Röhej, de az ipari mobil eszközök piacán még mind a mai napig csaknem 100%-os a részesedéük, az ősrégi wince gépekkel...). Az xbox, outlook.com, skype, stb. pedig a nem üzleti piacon is elég vonzóerő lesz. Az unokaöcsém pl. azért akar WP8-as telefont, mert csetelhet vele az XBOX live-on az ottani haverjaival, meg gyűjthet olyan achievementeket, amit más módon nem. HIába mondom neki, hogy neki (még) android kéne, azzal (még) jobban járna, nem hallgat rám. :) Neki elég ha van facebook, tud levelezni, van egy alap skype, oszt kész. A többi a játékról szól, és hiába vannak jobb játékok esetleg androidra, iphone-ra, ha nincs velük xbox live...

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz mbale #13223 üzenetére

    Hát én meg erre leszek nagyon kíváncsi: "PCMag's Sascha Segan also did some investigational work and learned from Microsoft's Greg Sullivan that Windows Phone 8 will be upgradeable to whatever major OS update is on the horizon (unlike Windows Phone 7.x)".

    Érdekes lenne, ha a most eladott WP8-as telefonokat évekig lehetne frissítgetni, mint egy PC-t a legújabb WP verzióra. A hardvergyártók valószínűleg kardjukba is dőlnének. :) Mivel adnák akkor el évente a legújabb modellt? A felső kategória méretben, kijelzőben és prociban is ott van már ma is, hogy lassan nem a szebb/nagyobb kijelző, erősebb proci kell, hogy eladja a telefont, hanem az egyéb tudás. Namost, ha a szoftver nem lehet az az egyéb tudás, akkor ugyan mi lesz az?

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz Alexios #13591 üzenetére

    Az a furcsa, hogy tényleg szaggatásmentes. Nekem 500-as netem van, ami hasonlót tud mint az ő 30-asa. Általában 200-at se használok el, mert lényegében csak azért van, hogy ha ügyfélnél vagyok és beüt a krach, nincs semmi net a közelben, akkor a laptopnak, tabletnek netet adjon. De mostanában egy mobil site-ot tesztelünk, amit direkt 3G-n is sokat próbálgattam, így múlt hónap közepe táján jött az értesítés, hogy elfogyott az 500Mb, és átállt lassabbra a net. Nos, vagy nem 32kb az a lassabb, vagy van amit nem számol, mert simán tudtam Skype telefonálni. Sőt, érzésre még a böngészés se volt olyan borzasztó.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Pontosítsunk, nem átállásról van szó - azaz exchange helyett DAV-ról -, hanem implementálásról, azaz az exhcange mellé a DAV támogatásról is. A MS nagyon nem szereti mások protokolljait támogatni, ahogy a "nagyokra" ez jellemző. (Elég megnézni mondjuk az Apple-t a maga egyedi csatlakozóival, húzódozását a micro USB-től.) De szvsz a gmail-t olyan sokan használják, hogy azt még az MS sem engedheti meg magának, hogy lesz*rja. Szóval én nem aggódom, vagy lesz DAV időben, vagy marad a google exchange. :)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Még valami elképzelhető: A nem bezárt böngésző oldalak a háttérben felzabálják szép fokozatosan a memóriát. Nálam az első hetekben (HTC 8S) előfordultak újraindulások (még márc. környékén), és azóta, hogy mielőtt a böngészőből kilépek, bezárok minden megnyitott lapot, hónapok alatt jó, ha 1-2 volt.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Olvasom ezt a Google vs MS vitát, és azért muris néhol. Fejlesztési sebesség, meg ezmegaz. Mintha bárki is belelátna, hogy egy adott upgrade-ben mennyi a fejlesztési idő. Jómagam informatikus vagyok, 15 éve fejlesztünk mobilra, de még én se merném egyértelműen kijelenteni, hogy mondjuk csak a WP7 megjelenése óta melyik platformba ment több K&F. Itt meg sokan csak abból is megmondják, hogy megjelent egy új menü, kevésbé laggol vagy éppen megjön egy értesítés. :D

    Egyébként az android szépen meghódította a piacot úgy, hogy a csúcsmodelleken kívül a többi telefonon laggolt, fagyogatott, tele volt problémával. És lám. Úgyhogy, elég biztos vagyok benne, hogy a WP sorsát sem az fogja eldönteni, hogy megjönnek-e a facebook értesítések. :) Ez mondjuk rossz hír is annak, aki erre vár, mert benne van a pakliban, hogy várhat még egy ideig...

    Én egyébként szerencsére se nem facebookolok, se nem viberezek, waccappolok ésatöbbi. El is menekülnék az északi sarkra, ha napi 12 óra PC előtt ülés után még a telefonom is folyamatosan b*sztatna a konstans értesítéseivel. :D De megértem, ha valaki viszont ennyire online. Ízlések és pofonok. Viszont akkor kár szentségelni a WP-vel a kézben, venni kell egy droidot és kész. Még egy húségakciós készüléket is le lehet cserélni 10-20 ezer bukással, annyit meg megér a nyugalom. Aki meg csúcsmárkát vett és többe jönne neki, az legközelebb előbb nézzen körül mielőtt vásárol...

    Én az értesítősdivel egyébként úgy vagyok, hogy ott van a Skype. A MS saját csetcucca, és asse működik jól. Szóval szóljatok, ha az már megy, és akkor talán érdemes lesz megnézni, hogy megy-e a többi. :D

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    Hagyjátok már srácok, nem mindegy, hogy a kolleganői a voice call hiánya miatt röhögik ki vagy azért mert nem tudja, hogy a piramisokat az UFO-k építették? :D

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák