Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz iPetras #60049 üzenetére

    Számomra szükséges rossz. Sosem fogom megszeretni a mögötte álló koncepciót. Az általad említett dolgokat bottal se piszkálnám meg.

    (#60051) Géb89: be van kapcsolva a rejtett fájlok láthatósága? Most pont nem egy Win 10-es gép előtt vagyok, nem tudom megnézni. De ha másnem nézd meg Total Commanderrel, ott mindennek látszódnia kell, fettéve ha ott is be van kapcsolva a beállításokban a rejtett és rendszerfájlok megjelenítése.

    [ Szerkesztve ]

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • TRob1

    veterán

    válasz iPetras #60065 üzenetére

    Kezdetektől használom a win10-et asztalin, és mellette 2 laposon is... Illetve HP-n én, FuSi-n asszony. :) Plusz (pl. anyám Dell laposon, öcsém Asuson... több ismerősöm asztalin, igaz, ők nem kezdetektől, plusz após 2db asztalin, aki fotós... ) Én Edge-t használok mióta van rá adblocker (perpill Adguardot, előtte uBlock Origint használtam) Anyám még előbb áttért Edge-re, pedig mindig Chrome-ot használt. (Meg is lepődtem mikor egyszer mentünk hozzá, és azon nyomta :D ) Áruházból sok mindent nem használok: Asphalt 8 (régebben Asphalt Extreme is), meg a böngészőhöz dolgok: Adguard, LastPass, Translator for Edge... Illetve Posta (amit szintén kezdetektől használok) + Időjárás (de ezek ugye alapból benne vannak)
    Jah, és lekopogom, de soha nem volt egyik gépen sem probléma (kivéve hp lapos ujjlenyomatolvasó driver, illetve pár napja após egyik asztaliján a tálca "beragadt". Egy ki/bekapcs ezt megoldotta)
    Még valami? :DDD

    szerk: Az lemaradt, de asszem ki is tudod találni hogy meg vagyunk-e elégedve vele.

    [ Szerkesztve ]

    ¤ R'n'R ¤

  • DarkFater

    tag

    válasz iPetras #60049 üzenetére

    Kedves iPetras kolléga,

    A win10-nek végre lenne 1-2 olyan extrája, kényelmi szolgáltatása ami miatt azt mondom érdemes lenne használni.

    Én speciel rendkívül örülök annak, hogy a profilok végre úgy vannak kezelve, hogy a két profil az teljesen szeparált, így pl a böngészőben a nejem által keresett, használt, nézett dolgok azok nem jelennek meg az én böngészési előzményeimben. Ez a szétválasztás nem volt tökéletes win7 alatt.

    A csillogó külcsín pl a szép hátterek tetszenek, de nem tetszik, hogy nem dönthetem el melyiket lájkolom, melyiket nem, így aztán tolják a pofámba az egyenízlést.
    Szóval szép kis lakkozott szarhalom ez, DE...... DE..... DE..... vissza fogok menni 7-re előbb-utóbb.

    A win10 olyan mint egy Hollywood-i film: Nagyon látványos, de nulla sztori. Felejtős....

    A Micro Shit nevű szoftverkezdeményeket gyártó és béta állapotban piacra dobó saját magát MicroSOFT-nak merészelni nevező kétballábas töketlen barmok gyülekezete cég meg elmehet a kisf****mba.

    Tudom, hogy nem az alkalmazottakon múlik. Biztos vagyok benne, hogy a programozó srácok vért izzadnak, hogy működőképessé tegyék ezt a szarhalmot és házon belül sírnak, hogy mekkora gáz ez. Azt sem csodálnám ha felállna kompletten egy fejlesztő csapat azzal, hogy "Ehhez mi nem adjuk a nevünket".

    Az én átkaim elsősorban a Redmondi menedzsment felé szállnak, hogy rúgnák őket seggbe minden reggel egy 56-os vazelines gumicsizmával, hogy csak annyit szóljon, hogy "slupppp"

    Nem érdekel, hogy mennyi új fícsört produkál az új build amikor a win10 olyan alap dolgokat nem tud, hogy FELISMERNI egy rohadt pendrive-ot amit beledugok!!!!!

    Hát a jó édes anyátokat ott Redmondban!

    Már a windows Xp is tudta, hogy mikor beledugtam a pendrive-ot, akkor kiírta, hogy ez egy KINGSTON USB DRIVE vagy ADATA USB meghajtó, stb stb.

    A win10 azt mondja "USB meghajtó" és látom, hogy az USB3-as pendrive-ot USB2 üzemmódban használja az USB2-est meg USB1 módban. Aztán orrom alá dörgöl egy hibaüzenetet, hogy ez az eszköz gyorsabb üzemmódra is képes lenne, ha a megfelelő slotba dugnám. Na ne mondd! A win7 nem pofázott, hanem lekezelte....

    Legújabb: A hétvégén monitort cseréltem és az LG monitorom helyett bedugtam egy win10 átállás óta nem használt Samsung SA350 monitoromat a gépbe, hogy járassam kicsit.
    Ez egy Full HD monitor. Anno Win7 felismerte, kezelte, win8 ugyanígy. Win Xp alatt voltak gondjaim emlékeim szerint, de ott manuálisan beállítottam az értékeket és ment.

    Win10?
    Nem ismeri fel. "Ismeretlen, nem PnP monitor"
    Felbontás 1024x768.

    Manuális beállítás?? NINCS! Nehogy már a kis hülye juzer megmondja a nagyon okos win10-nek, hogy mi a tutti.

    Azt ŐŐŐ a nagyságos OS úristen JOBBAN TUDJA. Ja hogy nem tud semmit? AKKOR IS Én vagyok a hülye, a monitor meg szar.

    Ez a fő bajom a win10-el. AZ, hogy kurvára okos akar lenni és megmondja helyetted a tutit. Te ne akard beállítani a dolgokat, nem is állíthatod sok helyen. NE szólj bele! Te vagy a hülye felhasználó, ő jobban tudja.

    Namármost ha ez egy korrekt oprendszer lenne még rá is hagynám. Elvégre a lustaság nagy úr. :D

    DE mivel hülye, hülyeségeket beszél, hülyeségeket csinál, alap dolgokat nem tud.....

    Az ILYEN nekem NE dumáljon és NE mondja meg nekem a tutit!

    Ha a win10 pasi lenne, már régen kint lennénk a havon és pofán csaptam volna párszor. :)

    Szóval a nagyságos Microsoft bekaphatja.
    Amíg ez megy Nálam tuti jó helyen van a PR-juk.

    Csak napi 8-10 ügyféllel konzultálok IT ügyekben.
    Ha felteszik nekem a win10 kérdést akkor lebeszélem őket, ha vacillálnak, akkor mutatok nekik egy-két "apróságot". Vinnyogva röhögnek, mekkora balf...ék egy társulat az MS és nem váltanak.

    Nem egy céget visszafelé migrálunk.

    Éljen, éljen éljen a XXI. század......

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák