Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HREH

    senior tag

    Sziasztok!
    Lenne egy nagyon furcsa problémám: teljesen újabb összerakott asztali gépre szeretném felrakni a Win7-et. Pendrive bedug, amin rajta van az USB/DVD Tool segítségével rámásolt eredeti ISO.
    BIOS-ban átállítom a boot sorrendet, hogy a pendriveról bootoljon. El is indul szépen, majd elindul a telepítő is. Ekkor azonban kiírja, hogy: "Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most."
    Innen pedig egyáltalán nem enged tovább, csak ha betallózom neki az illesztőprogramot, ami azonban nincs, lévén a gépen még értelemszerűen nincs is operációs rendszer, a pendrive-on pedig csak maga a Win7 van.

    Mi a teendő ilyenkor?
    Az összes fórumot átnyálaztam, de egyik megoldás sem segített. (dugjam másik USB portba, BIOS-ban USB3-at tiltsam le - ezt mellesleg nem találtam, de ennek szerintem semmi köze az egészhez, mert USB2.0-ás portba dugom)

    Egy Asrock H170 Performance alaplapról lenne szó.
    Próbáljam meg DVD-re másolni az ISO-t, hátha úgy jó lesz?
    Mit javasoltok, mit csináljak?

    "Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Új hozzászólás Aktív témák