Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz Drughi #2298 üzenetére

    Szia

    NEm tudom, hogy megoldodott - e már a gondod, de
    1. Meg kell nézni, hogy a laptop egyaltalán képes-e x97 es rendszer fogadni, ha igen akkor

    Két módszer van, egy parancssoros, és egy progi !
    Nem tudom, hogy jelenleg milyen 32 vagy 64 bites rendszert használsz-e

    De ha 32 bitest akkor az általad is mutatott progival mennie kell !Ekkor ugye nem tudja a 64 bites bootsect-et futtatni.

    Ekkor a pendrive formázása is automatikusan ntfs re történik, ezt a négyzetet érdemes neki bejelölni, úgy emkékszem, hogy van egy ilyen négyzet, és a 64 bites cd nek az iso képét megadni neki.

    Egy pontos típust mondhatnál, mert a laptopok esetlben megesik, hogy nem támogatja a x64 et, még ha több magos sem !

    Ha a kézi módszert választod, akkor leírom, én hogyan csináltam, igaz nekem x64 es rendszer fut a vason.
    A módszer működik a Vista, Win 7, Win 8 Preview esetében is.

    Pendrive vagy kulső hdd betesz

    Nyitni parancssort Administratori jogosultsággal ! (jobb klikk, Run as Administrator)

    Majd

    Diskpart

    LIST DISK (erre szépen kilistázza az összes disket a gépünkben)
    SELECT DISK 2 (ide annak a lemeznek a számát írjuk amit utána szerkesztünk)

    CLEAN jelenlegi partició törlése

    CREATE PARTITION PRIMARY Elsődleges partiició létrehozása

    SELECT PARTITION 1 az első partició kiváléasztása, most csak egy van, de amúgy a LIST PARTITION paranccsal kiírja mik vannak !

    ACTIVE Aktívvá tesszük, hogy bootlni lehessen róla

    FORMAT FS=NTFS LABEL="flash" QUICK (COMPRESS, ekkor nem ment, egy netes hot to ban, szerepelt, de ekkor nekem nem boolt be, tehát nem kell ! )

    Azért quick, mert nincs kedvünk 10percet várni egy teljes formatra.

    ASSIGN

    Az assign pedig azért kell ,mert adunk neki egy betűjelet és felcsatlakoztatjuk(ha nem lenne alapból).Persze ezt disk managementből is megtehetnénk,de hát lusták vagyunk.

    EXIT

    Küldjük le az ablakot kicsibe, még kelleni fog

    Másoljuk fel a Windows 7 korong tartalmát a pendrive ra !!!, tehát ami a DVD gyökerében van, az legyen a pendrive gyökerében is.

    Ismét a parancssorban
    Lépjünk be még mindig konzolból a boot könyvtrába a windows 7 image-ben, Abban aminek a tartalmát most másoltuk fel a pendrive ra !!!

    Futtassuk a BOOTSECT.EXE /nt60 X: -t (ahol X: a meghajtó jele ami a flash drivera mutat, )

    Ha kiírta, hogy sikeresen végrehajtva, vagy valami ilyesmi angolul, mehet a telepítés.

    64 bites rendszert használva 32 bites telepítőt is lehet csinálni, így kipróbáltam!

    Értelemszerűen a pendrive ról kell bootolni, amiket a különböző bios ok mind másként látnak, ha van a post alatt olyan gomb ami kilistázza, hogy honnan akarunk indulni, érdemes azt használni !, ekkor legalább nem felejtjük el vissza állítani, mert usb és telepítésnél nem jön az mint a cd nél szokott, hogy nyomjjunk meg egy gombot a boothoz !

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák