Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Glenda #4237 üzenetére

    Egyrészt sok 8 magos úgy néz ki, hogy van 4 erős mag, meg 4 gyenge, és taszktól függően váltogat közöttük, pl. a macskás videódhoz elég lesznek a gyengék, a játékokhoz meg mennek az erősek. Az olcsóbb kínai 8 magos megoldások általában 8 egyforma magot használnak, és valóban overkill a dolog, de droidon tényleg vannak háttérben futó alkalmazások, folyamatok, egyrészt azok is használhatják az erőforrásokat, másrészt rendesen tudja skálázni a rendszer a feladatok szétosztását és nem is kell 1,7 vagy 1,3 GHz mennie ezeknek, mehetnek simán 3-500 MHz-en is. Inkább az az elgondolkodtató, hogy ezekben a telefonokban pár hónapos technológia van ennyi pénzért, míg a Lumia 640-ben 2014-es technológia. Egy árban vannak, de a "vacak" kínaiban sokkal modernebb, gyorsabb, energiatakarékosabb technológia van, és ha nem akarsz 8 magot használni, nyugodtan le is tilthatsz belőle kettőt vagy négyet, úgy még tovább bírja akkuról. A memória meg megintcsak olyan dolog, hogy nem lehet azt mondani, hogy ez már túl sok, az új WP-kben is 3GB lesz, az eddigiekben 2GB volt a felsőkategóriában, lejjebb meg nemrég jutottunk el odiáig, hogy standard az 1GB, mert előtte 512MB volt, ami már 8.1 alatt is használhatatlanul kevés, még a WP-nek is. Tudom, mert látom párom 620-át miket produkál. Az én 920-am már sokkal gördülékenyebb, de én is elég sokat látom a betöltés feliratot. Ezzel szemben egy viszonylag olcsóbb középkategóriás kínai telefonban van 2GB, ott sokkal több minden futhat párhuzamosan, és nem kell várni a visszatöltődésekre.

Új hozzászólás Aktív témák