Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz orbitalion #165 üzenetére

    De nem értem, hogy van ez összefüggésben azzal, hogy gyorsabban tölti e fel, vagy sem. Jó 10 évvel ezelőtt volt utoljára fizikám középiskolában. De segíts megérteni az összefüggést :S

    Szóval
    110V helyett 220V-ba dugtam, így a 220Vot ki is használtam. Viszont az adapter csak 4.5Vot ad le, és X áramerősséget, mert átkonvertálja intelligensen. Viszont az, hogy milyen gyorsan tölti fel, nem a feszültségtől függ, hanem az áramerősségtől.
    Ahogy téged is megvághat az áram ami 100kV, ha nem éri el 20mA áramerősség a szívedet...

    Btw a kötélnél is, ha 200kg a terhelése és 200kg-ot teszel rá, hamarabb leszakad, mintha csak 1 kg lógna a végén.
    Ezen elgondolásból ha 200mA-rel töltök valamit és az 8 óra töltési időt jelent, akkor 400mA-rel töltve csak 4 óra, 800mA-rel töltve pedig csak 2 óra a teljes töltési idő. És ez így kb reális is, ha azt nézem, hogy gépen USBn keresztül mennyivel tölti, és mennyivel tölti ha hálózati töltőre rakom a telefont.

    De mivel nem ilyen téren dolgozok, és alapvetően nem is érdekel a dolog, nem is értek hozzá. Szal nem fikázni ha rossz az elgondolás, hanem megmondani, hogy miért rossz.

Új hozzászólás Aktív témák