Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz F-ECT$ #7 üzenetére

    Én ezt az oldalt használtam aszerint, hogy mi a "legjobb" ability, mini és hős.

    Sajna a PvP egy külön állatfaj, igazából aki játszott rankedet Hearthstone-ban, na itt is kb ugyanaz van, hogy bizonyos setupok ellen többségében nyersz, vagy épp fordítva.
    Nálam van, hogy ugyanolyan setup-os enemy ellen kikapok, mert a kezdő kezem totál rossz, egybébként meg kicsit szorosabb meccsben, de nyernék.
    És persze olyan is van, amit könnyedén ütök, meg olyan is, ami brutálisan péppé ver :DDD

    Én kivételesen nem free-to-play-eztem, ez az első eset, hogy végre egy mobilos játék esetén a legelején ott vagyok, nem csak x héttel később csatlakozom be, ezért itt most a great value packokat leszámítva megvettem mindent.

    Viszont ahogy írtam korábban, nincs tappancsos jelű hősből egy sem, ezért hiába járok a többi hőstípussal jóval előrébb heroic módban, emiatt nem tudom a zónákat befejezni, nem nő sigil szintem, pedig már 100+ lehetne, így viszont várhatok 3 hetet mire shopban lehet majd ilyen típusú hőst venni.

    Öcsémnek már leadtam a drótot h figyeljen erre, ő 3 nappal később kezdte, de mindjárt beér :(((

    ########################

    Guide gyanánt a következőkre kéne figyelni, ha min-maxolni akarsz:

    - legyen minden hőstípusból 1, hogy a talán 30 vagy 50es szint után megnyíló heroic módban mindegyik típusra kiszedhesd a jutalmat és megkapd a piros sigileket is utánuk (ami további extra troop/leader choice 5 szintenként)

    - a goldon nem szabad csücsülni nagyon, el kell költeni aszerint, hogy az ÖSSZES egység meglegyen, mert így a Collection szinted nő, és minél nagyobb a collection szinted (kék csík a profilodon belül), annál több jutalmat kapsz, tehát több xp-vel kezd a frissen megvett kari, több jutalom jár a Tome-okból, több jutalom jár a questekből

    - HA megvan az összes mini, akkor az összeset szépen fel kéne szintezni zöld-re (3 csillag kell hozzá), ez persze mehet párhuzamosan is, de ha a shop-ban új kártya és szintezés opció van, akkor az új kártyára kéne rámenni.
    Azért fontos zöld-re felszintezni, mert ekkor megnyílnak az ability-k.
    Ezek annyira durván képesek dobni egyes karikon, hogy ihaj. Pl. ott a Cairne Bloodhoof, ami önmagában egy sokHP-s tank, maga elé hosszában ütöget és stunnolgat, ÉS a Reincarnation traitje által miután meghalt, 50% élettel újraéled :C (mögötte pl. egy shaman-al healelgetve már csak vmi erősebb anti-levegő egység kell hozzá, és kb végigmennek mindenen, csak pl. sztem PvP-re túl lassú setup)

    - A fentebb linkelt oldalon bármelyik karira rámész, írja h mi a tuti trait (%-os értékben), én eszerint "mindig" (amikortól megtudtam h figyelni kéne rá) csak a tuti ability-t veszem meg 250 aranyért. Ha épp nem a jóféle van a shopban, akkor azt nem szabad megvenni!!!

    - Én azt hittem, hogy amikor egy karit felszintezek kékre (és ezáltal 2 ability-je is lehet), akkor majd mindkettőt használni tudja, hát nem, mindig csak 1 lehet aktív...

    - PvP-ben lehet az egyik legjobban szintezni a használt paklidból 1db egységet (rendszer a használt pakli legkisebb szintűjét szintezi automatán), de csak ha 60+%-ban nyersz, egyébként érdemesebb Questelni. (ezt egy youtube videóban mondták, hogy discordon írta vki, aki kimatekozta mi a tuti)

    - Kell találni egy olyan setupot, amivel jó vagy PvP-ben, és amúgy PvE-re is jó, és amúgy nem ártana, ha az összes hősre is jó lenne, mert ugye heroic mód miatt kelleni fog.
    Amikor PvE-zel, akkor a hősöd és minijeid szintje számít, meg ugye a berakott ability sem árt. Elég brutális különbség van már +1 szint esetén is, úgyhogy a "király" setupodat érdemes szintezni csak, különben nem fogsz tudni végigmenni a kampányon, mert teszem azt mindent is szintezel, akkor részben magadat fogod így gátolni, hogy továbbjuthass a kampányban (ami fontos, mert extra gold és társai).
    Ezeket a szinteket pedig sikeres PvP meccsben tudod a leggyorsabban szintezni, utána jönnek csak a sima Questek. Elvileg 1000es rating alatt botok ellen dob be (sztem meg 800 alatt, szóval első kb. 5 meccs szinte ingyen győzelem)

    - Ami x napig van event, azokat érdemes letolni/kimaxolni. Kimaxolás alatt pl. a heti dungeon eventre gondolok. Első héten alliance, most horda hét van, jövő héten pedig Elemental, utána necoremanceres, majd a tappancsos jelű, ezt követően meg kezdődik előlről a rota

    - Azért fontos a dungeon-t kimaxolni, mert minden egyes szintezést követően kap a hősöd 1 extra "opció"-t, ami azt csinálja, hogy +1-2-3 bónusz (nem tudom, h van-e feljebb) szintet kapsz arra a kártyára, amit éppen beraktál a hős slotjaiba. Ez PvE-re gyakorlatilag annyit tesz, hogy pl. nekem a hordás hősöm 16 szintet tudott teljesítni, most jönne a 17es, és így jelenleg úgy válogattam össze, hogy a hős kap +3 szintet, a 2hordás slot kap szintén +3-at, 1 ranged +3-at, és a maradék 3slotba pedig +1-eket. Ez így összesen gyakorlatilag 7 kártyára nézve (hős is beleszámít ugye) 15 extra szint, ha szétosztom 7felé, akkor gyakorlatilag "ingyen" +2 szint minden "lapnak" hőssel együtt, DE ugye én célzottan az erősebb lapokra koncentráltam amennyire tudtam.
    Most a hordás hét miatt jó lenne, ha mind3 hordás hős meglenne, és akkor mind a 3al meg lehet ezt csinálni...
    Mivel most hordás hét van, ezért a shop-ban is a hordás hősökre vehetsz extra csillagokat (DE ha megvan a legjobb ability hozzá, akkor felesleges kékre tovább húzni 10 csillagért), jövőhéten ahogy írtam, elemental hősök lesznek a shopban, és a dungeon-ben is ezeket lehet majd szintezni.
    Ismétlem, ez a szintezés tudtommal csak PvE-re számít, 3ezres rating alatti PvP-re biztos nincsen hatással, mert ott mindenki egyofrma szintű, tehát csak az számít, hogy lehetőleg az összes kártyádnak meglegyen a legjobb ability-je, a szinergia is legyen jó, lehetőleg az ellenséget éppen verjed kő-papír-ollóban ÉS még legyen vmennyire szerencséd is a lapjárásban (pl. kezdésnél extrém fontos lehet bizonyos pakliknál), emellett pedig persze skill sem árt, van jópár meccs, ami durva taktikai játék is egyben.
    Nálam gyakorlatilag annyira fontosak voltak a traitek, hogy amíg nem volt meg, addig 2k rating-ig jutottam, amint meglett mindegyik lapra, könnyedén 2,8k-ig jutottam 2 hőssel is.
    Most egy 3.-at kezdtem el PvP-ben, itt nincsen meg minden trait, el is akadtam 1,9k ratingnél :U

    - Végezetül pedig mi a legjobb setup: elvileg a Baron Rivendare a legjobb hős, mert a bázisaidból spawnolnak a skeletonok, és kb nem tud miattuk az ellenség goldot farmolni, mert leütik, továbbá kis minimális sebzést is okoznak 1-1 egységnek, ami olykor pont h számít, DE ha megvan a Chill of the grave ability hozzá, akkor skeletal mage-eket spawnol, ÉS ezek annyira erősek, hogy PvP-ben ha ilyen ellen dob be, és neked csak a sima skeleton van, akkor a sima skeletonod meg sem tudja ütni, és lelövi a mage, ÉS ez a mage annyira "erős", hogy amúgy a papír földi/levegő ranged karijaidat is rendesen lesebzi...
    Én röhögve felszinteztem 2,8k-ra 3. nap, aholis a fentebbi szituációba futottam bele (így gyakorlatilag az ellenség nyugodtan tudott goldot farmolni, én meg nem), és mivel nem ez volt a kezdőhösöm, és a shop-ban sem lehet venni hozzá csillagokat, ezért nem tudom felszintezni h megvehessem rá a skeleton mage talentot... Na majd 2 hét múlva, ha ez lesz a dungeon rota, akkor orvosolom ezt a kérdéskört.
    A témakört persze meg is lehet fordítani, mivel 5 pvp meccsből kb 3 baron rivendare hőssel jön (és ezen belül még ennek is van kb 3 fajtája), ezért olyan paklival kéne játszani, ami ezt/ezeket fixen veri, csak hát nem tudom, hogy melyik comp az, ami fixen ütné ezeket.
    Ami youtube videókat találtam, ott vagy nem mutatták az aktuális ratingjüket, vagy 1-1,5k körüli rating mellett bohóckodtak a népnek. Egyet viszont találtam, aki 4,2k-s comp-ot mutatott be (és nem a bétából, hanem a valós játékból), de "full abilitys" baron-ok ellen még tökéletes kezdőosztással sincs esély, mert ha nyertem is baron-ok ellen, azok vagy bénáztak, vagy érezhetően nem voltak meg bizonyos abilityk az egységeknél. (nálam sincs meg minden, a Dark Iron Miner-ről és a Chain Lightning-ról hiányzik, előbbi esetén max 1v1 dark iron miner fightnál érződik a hiány, a Chain Lightning 1seces stunja viszont pl. a Banshee ellen nagyon-nagyon kéne, és egyben a halott Sylvanas ellen is, DE ezekkel a Baronosok amúgy sem igazán nyomulnak)

Új hozzászólás Aktív témák