Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    Ugyan van már a PH-n VR topik, ám az többnyire a "nagyokkal" foglalkozik (Rift, Vive, stb). Itt kifejezetten a mobilos alkalmazásokról, sisakokról beszélhetnénk.

    Épp a napokban váltottam egy 720p-s HTC-ről Quad HD-s LG G3-ra. Ez már 2560x1440-es felbontású 5.5"-on, így a pixelek (sisaktól függően) csak elvétve látszanak. Ha az app vagy videó látványos, akkor nem látod a pixeleket egyenként. Szóval a minimum szint ez a felbontás, a tökéletes a 4k lehetne.
    Az alkalmazásokkal még akadnak gondok. Leszedtem vagy 50 db 4 fölöttire értékelt VR cuccot a Play áruházból és most érek az utolsóhoz. Többet vártam, sajnos. A legtöbbjük rém egyszerű grafikájú (kb. visszalépés a 386-os időkbe), és az fps sem az igazi. Én nagyon érzékeny vagyok a folyamatos mozgásra, VR-nél ez még inkább igaz, de az appok többsége sajna 10-20 fps között mozog, ami darabos, tönkreteszi az élményt. Nem tudom mi kevés ehhez a telefonon, hisz 4 magos 2.5ghz-es a procija és Snapdragon 801 soc van benne. Ez utóbbira gyanakszom. Néhány kellemes kivétel azért akad: pl. a google cardboard appja, azon belül a "kirándulás a sarkkörön túlra". Itt már megvan a 30-40 fps is, cserébe a grafika még egyszerűbb. Vagy a Moon Bird, ez is bár sokszor megakad ha gyorsan forogsz, azért átlagban megvan a 40 fps. A kedvenceim - a hullámvasutak - viszont nem az igaziak, ismét csak 20-30fps-ről beszélhetünk a G3 esetén.
    Fel is tenném tehát a kérdést: milyen telón mennek ezen a VR appok folyamatosan, akadás nélkül?
    Ez szerintem alap kell hogy legyen VR esetén, különben hamar elmegy az ember kedve.

    Ahol picit jobb a helyzet az a 360 fokos fotók, videók. Itt ugye nem kell annyit számolnia a hardvernek, ezért jobb az eredmény. Pl: ParisVR, Gopro VR vagy egy sima krpano panoráma. Alul bökj a cardboad ikonra! Chrome böngésző ajánlott. Aztán ott a finn Finwe cég, akinek talán a legfolyamatosabb az appja androidon. Bár nincs VR módja, de érdemes kipróbálni a 360 video ball-t. Ilyen mozgáskövetés kéne minden app-ba. Megvettem a VR Player Pro-t is, mivel 3D videókészítéssel foglalkozom és ebben megnézhető a 360 fokos 3D videó is VR módban. Sajna akadás itt is előfordul.

    Várom a tippeket, ki mit használ, mit érdemes letölteni a látvány miatt, iphone-on mi a helyzet, stb.

    Aztán ott van a szemüveg kérdése. Először én is megvettem a google ezer ft-os papír cardboardját, de mivel nem állítható a lencsék szemtávolsága és nem passzolt az enyémhez, igazából egyszer sem tudtam használni... Aztán jött az első müa. sisak a Neje. Itt már összeállt a kép, de a 70-80 fokos látószög miatt igazi csőérzés volt. Majd sokan dícsérték a BoboVR-t, megvettem a Z3-ast. Jó nagy sisak, nem is könnyű, a látószög picit jobb mint az előzővel, de a szivacsos kialakítás ellenére kényelmetlen 1-2 perc után. Most ott tartok, hogy ennek a Z4-es verziójáról olvastam igen jókat (100+ FOV, stb), így bepróbálkoztam ezzel is, mivel 5-6e Ft-ért itt van.
    Ti mit használtok? A legfontosabb a kényelmes viselet, állítható szemtáv és a legalább 100 FOV, hogy a VR hatás meglegyen.

    Remélem leszünk itt páran, mert ha így fejlődnek a mobilok, ennek a területnek is van létjogosultsága :K

    [ Szerkesztve ]

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Márton

    nagyúr

    Hát, nagyobb pörgést vártam.
    Csak én látok a dologban nagy jövőt? :U

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Highground

    aktív tag

    Hát nekem van egy kínai műanyag szemüvegem, ami nem is olyan rossz viseletre. De az a baj, hogy nem igazán forrott ki ez az okostelós vr dolog sajna. Én is azért hagytam abba. Volt egy-két szoftver amivel pl. pc-játékot is ki tudtam lőni rá. Ilyen volt pl. a Trinus VR és az Intugame. Engem igazából csak a pc kompatibilis része érdekelne, de az annyira nem fejlődik a rendes VR cuccok (Vive,Oculus) miatt gondolom. Megmondom őszintén, azóta nem is nagyon foglalkoztam a dologgal, nem tudom hogy állnak a szoftverekkel. Most én is ráfeküdtem egy kicsit a VR témára, mert összegyűlt egy kis lóvém. Jelenleg azon morfondírozok, hogy vegyek egy Oculus Rift DK2-t, vagy inkább az LG G2-met cseréljem le egy G4-re? :) Annak is 1440-es a felbontása mint a tiédnek. Mint ahogy te is írtad, azért azzal már gondolom szebb a látvány jóval. De sajnos akkor is "csak egy telefon" amivel az a gond, hogy szoftver szempontból a google play-hez vagy kötve. Ráadásul kicsit macerásabb és döcögősebb is, mivel gondolom a teló gyroszenzorja nem erre van kihegyezve,így lehet itt is késés. Valamint a vezeték nélküli kapcsolatnak is elég jónak kell lennie ahhoz, hogy ne legyen ott is késés.
    Most én is gondolkozok erősen amúgy, hogy mit csináljak :F :) Egy fasza teló, vagy Oculus DK2 drágábban...
    Bár a te elmondásod szerint annyira azért nem nagy szám az 1440-es felbontás sem magában. :U

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Új hozzászólás Aktív témák