Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Hello!

    Az mitől lehet, hogy ha VPN-en keresztül egy mappában sok fájl van, akkor iszonyat lassan tölti be a tartalmát?

  • geckowize

    őstag

    válasz sonar #241 üzenetére

    Nekem sem volt definiálva a probléma, csak ezt a feladatot adták föntről, hogy amíg a kollégám nem tud ezzel foglalkozni, addig nézzek utána, hogy "VPN-nel fájllista betöltése iszonyatlassú, mitől lehet". :B

    Most már tudok szolgálni részletesebb információhalmazzal:

    A kliensgépek Windows 8.1 Pro-k, a VPN szerveren Windows Server 2012 fut. A szerver egy virtuális szerver, 1 magos procival, 2 GB RAM-mal és 50 GB tárhellyel, ezt elégnek tartja az illetékes munkatárs.

    A tapasztalt jelenségek, amiket azóta megtudtam:
    - listázásnál annyit érezni, hoy nem olyan, mintha HDD-ről nyitná meg a mappákat, van olyan mikor 15 sec, míg betölt a mappa tartalma
    - minden 6. vagy 8. ping felugrik 100+ ms-re
    - de volt h 5 percig stabil 100 alatt volt a ping 16k-s csomagokkal, ami nagynak számít
    - néha felugrik 30-40 ms-ről 100-150 ms közé
    - de van olyan is, amikor 1000+-os a ping, ilyenkor van a mappa listázási gond is

    Azt már akkor tudtuk, mikor kiszállítottuk a Win8.1-es gépeket az ügyfeleknek, hogy a Win8/8.1-ből ki van véve az automatikus VPN-re visszacsatlakozás funkció, erre a cégnél egy munkatársam írt Powershellben egy scriptet, ami újracsatlakoztatja a VPN-t, ha esetleg megszakadna a kapcsolat. Nem tudom, hogy ide tartozik-e, de utólag kiderült, hogy ez a script, valamilyen hiba folytán van, hogy 100 példányban is fut egyszerre és a merevlemezt néha 100%-on járatja (ha régóta megy a gép).

  • geckowize

    őstag

    Hello!

    Egy partnercégünk ügyfelének nem sikerül belépni a domain vpn-re. Se úgy, hogy a logon screen-en rámegy arra a domain ikonra (két monitor egymás mögött), se bent a Windowsban a hálózatnál.
    A hibakód 0x8007274c, ami SSTP-re hivatkozik, de nincs azzal semmi gond, jól van beállítva, regeditben van nocertrevocationcheck DWORD, a certificate be van importálva.

    Próbáltunk már jelszócserét is, újraindítást is, nem oldotta meg a problémát.

    - A kliensgép, ami az ügyfélnek van: Dell Inspiron 15 3521, Windows 8.1 Pro 64-bit,

    - A VPN szerveren Windows Server 2012 fut. A szerver egy virtuális szerver, 1 magos procival, 2 GB RAM-mal és 50 GB tárhellyel, ezt elégnek tartja az illetékes munkatárs.

    - A Domain Controller szerveren is Win Server 2012 fut, 2 magos proci, 4 GB RAM, 128 GB tárhellyel. Ezen fut az Active Directory és a fájlszerver alkalmazás. Az ügyfél ezt tudja pingelni is.

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    válasz kraftxld #248 üzenetére

    1.Pontosan milyen VPN-t próbálsz használni?
    Beépített Windowsos (8.1 Professional 64 bit) VPN, virtuális SSTP adapterrel.

    2. Milyen van konfigurálva a szerveren?
    A szerverről most sajnos nem tudok információt mondani, de rajta kívül az irodában dolgozik még két kolléga és nekik nincs ilyen gondjuk, úgyhogy nem hiszem, hogy szerveroldali lenne a probléma. Ezen kívül az ország más-más pontján is ugyanebbe a domainbe csatlakoznak még kb 90-en.

    3. Alapból a Win7 IKEv2 kapcsolatot hoz létre, kézzel kell átrakni PPTP-re, vagy SSTP-re.
    Azzal kezdtük, hogy átállítottuk SSTP-re.

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok!

    Egy ügyfélnek megint gondja van a VPN-nel, mégpedig a domainbeli hálózati meghajtó csatlakoztatásánál. Domainbe be van lépve, pingelni is tudja a fájlszervert. Más felhasználói fiókkal is fennáll a hiba.
    Az összes lépést újra megcsináltam: certificate, sstp adatper, regeditben dword, nem javult meg.
    53-as hibát ír, azonban amit guglizással találtam erre a hibára megoldás, nem segített. Mi lehet a probléma?

Új hozzászólás Aktív témák