Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #8357 üzenetére

    8357 TZS: Hát igen, pont ez a probléma. Mondjuk annak még nem néztem utána, hogy egy passzív táp mennyire "hajaz" a rendszer egyéb mozgó komponensei (értsd: ventik) által keltett légfuvallat hűtő hatására, mert a félpasszív gondolom igen...
    Alkalmasint ugye nálam nem lesz ilyesmi..., de minden "normális" konfig azért általában házban van, amiben fránya légkavarók is munkálkodnak... Ha mégis kompletten beruházok egy passzív vagy WC-s PSU-ba <ennek jelenleg igen kicsi a valószínűsége>, akkor már inkább egy 1,2 kW-s WC-s Koolance... Azzal meg az a baj, hogy - azt hiszem - saját pumpája van, na arról meg ki kéne deríteni, milyen hangos, meg felesleges is lenne két pumpa a rendszerbe, a L-D5 meg tuti marad...). Ezért is akartam "sufnituning" oldalról körbeinformálódni, hogy hátha... A mellékelt képek viszont tényleg nem túl bizalomgerjesztőek...

    8358 bodva: Hát, nem is tudom. A 12 voltos ág azért necces, talán az 520-as elbírná, de nem gondom, hogy ezt kipróbálnám. Meg hát ugye az is valószínű, hogy minél joban túlméretezem a tápot, annál kevesebb gondot fog okozni neki, hogy kiszolgálja a rendszert, ergo annál kevésbé melegszik. (Persze ezt csak adott márkán és típuson (szérián) belül értem).

    A termoelemen kívül nem létezik más (elektromos, hangtalan) hűtési opció, ami jelen esetben szóba jöhetne?
    (Passzív és félpasszív tápokon kívül, mert ezekről most sok infót kaptam tőletek, jelenleg is emésztés alatt...).

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák