Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz jones965 #7268 üzenetére

    Ha olyat veszel, amilyet DigitXT, akkor akár 5-ös is vezérelhetsz, azt ugyanis nem csak vezérlőre lehet kötni, hanem sima USB-re is. ;)

    Gondolkodtam én is ilyen rendszeren, de ami nekem kéne, azt nem tudja egyik se.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • DigitXT

    félisten

    válasz jones965 #7268 üzenetére

    azt hiszem 2 szivattyút nem lehet vezérelni vele
    Éppenséggel lehet, csak nem teljesen triviális.:) Nálam most az Aquastream XT a "Pumps" menüpontban csupán az 1-es "slotot" foglalja el, és van még egy kihasználatlan "slot": a dolog pikantériája viszont, hogy a "High-Speed" csatira kell kötni a szivattyút, amiből csak egy van (a másik az "Low-Speed" csatlakozó), a megoldás pedig a csatlakozó "elosztása", és persze a szivattyúk megfelelő felparaméterezése (eltérő azonosító beállítása rajtuk). Egy gyári megoldás erre a kiegészítő óra elemmel, ami mellékhatásként megduplázza a High-Speed portokat.

    A másik meg, amit TESCO-Zsömle ír, hogy nem feltétlenül kell az Aquaero-n keresztül vezérelni a szivattyú(ka)t, ha USB-re kötöd, akkor is megjelenik a szoftverben, és szabályozható lesz simán.:R

    Amúgy az adatgyűjtés, infómegjelenítés, ventiszabályzás az alap felhasználás ezeknél (szerk: általában az Aquacomputer cuccainál, mert már szinten minden kütyüjük kommunikál az Aquasuite 2012 szoftverükkel): a szivattyú tekergetése csak egy olyan extra (szerintem), amivel a hangerő/teljesítményt arányt lövöd be, valójában nem nagyon van arra szükség, hogy a szivattyúteljesítményt napi szinten állítgassa az ember. A felügyeleti funkciók, ami nagyon kellemesek, ad egy fajta biztonságérzetet a vezérlő: térfogatáram visszajelzés, paraméterezhető riasztások szivattyú-/ventileállás, vagy egyéb anomáliák esetére, stb.

    De nem tudom, hogy erre mondhatjuk-e, hogy "kihasználjuk" a cuccost. Hiszen amíg nincs gebasz, addig fel sem tűnik, hogy mire nem lenne jó.:D Pl. nekem sem volt beállítva riasztás szinte semmire, aztán rájöttem, hogy nem vicces, ha a tápventi véletlenül nem indul el, és arra definiáltam egyet*, stb. Kedvencem a célhőmérsékletes ventiszabályzás (megint csak a biztonságérzet, hogy nem felejtem el feltekerni, majd ő feltekeri, ha kell, és még csak nem is vaddisznó módjára, hanem szép fokozatosan), és az RGB LED, amivel a tartályra rápillantva meg tudom mondani, hogy kb. milyen hőmérsékletű a víz, nem kell leolvasnom egy nehezen leolvasható LCD kijelzőről a konkrét értéket. (Persze ha konkrétan kíváncsi vagyok rá, akkor leolvasom, nagy dolog, de a rápillantásos, víz színezős módszer szerintem szintén igen hasznos feature.:K)

    A mindenféle (log)elemzéseket, meg a felrajzolt grafikonokat viszont inkább csak teszteknél használja ki az ember, meg hát utólag is nézegetheti, amíg ismerkedik a rendszerével, minek milyen "fűtőhatása" van.:))

    *: meg adtam neki egy akkora startburst-öt, hogy így már garantáltan, mindig beindul, csak kicsivel később veszi vissza minimum tápfeszre, hogy utána már halk legyen.:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák