Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hash99

    senior tag

    válasz Kobe #69834 üzenetére

    Ha hatékony hűtést akarsz engedd el azt a házat. Nekem a sima o11d volt addig volt élhető amíg 2 körön ment 3 radival 1200-on pörgő ventikkel. Nyáron így is 43 fokos volt a víz... felejtő az a ház.

  • echterion

    nagyúr

    válasz Kobe #69834 üzenetére

    Hogy legyen olyan vélemény is, akinek ilyenben van a vízhűtése (O11 Dynamic):
    - két gyári vizes Asus RTX3070 bányászik benne
    - egy 6700K van még benne vizezve
    - egy D5+Aqualis a szíve a rendszernek, 3300-as fordulaton (4800 körül van a max.)
    - egy 360*45-ös radi a tetején 3 db englide ventivel (belül, nem kívül)
    - 25 fokos helyiségben
    - két venti fúj lentről felfelé

    A hőfokok így bánya alatt 64 illetve 71 fokos gpu hotspot (sima gpu hőfok 50). Játék alatt a 60-at se éri el a gpu, a proci kicsit melegszik már 4,8 GHz-re tuningolva, Timespy cpu teszt alatt 70 fokos, játékban ez is hatvanpár fokos. A többi hőmérő, ami a lapon van, 40 fok körüli értékeken van.

    Szerintem egyátalán nem lehetetlen ól összerakni egy hűtést ebben a házban, de a dugulás meg a rossz pad, paszta, ventiirány nyilván nem fér bele. Más házban sem. Nekem eddig bevált, most várok még egy pakkot kintről, két radisra bővítem a rendszert, meg erül majd bele vízhő- és áramlásmérő is.

    **********

  • RockHaRD

    addikt

    válasz Kobe #69834 üzenetére

    Azért ezt kiegészíteném, mert nagyon nem így volt. A kezdetektől EK distro, és EK Velocity van a procin :U A fordított venti egyfelől ideiglenes volt, másfelől pedig nyitott oldallal tök mindegy. Még kb rosszabb is lett amióta megfordítottam szívóra az alsó sort, mert a porvédő lefogja az erejét, hiába fújja a vga-t telibe, hiába push-pull, nem akármilyen ventikkel. De most még kb két hétig így van, utána úgyis teljes átépítés, ezért nem foglalkozom vele.

    A szokásos Ali vs EK vitára két hét használat után (sokadjára is) azt tudom mondani, hogy az EK vga blokk a kínaihoz képest minőségre-szerelhetőségre jóval jobb, kifejezetten GPU core hőfokra viszont egy az egyben ugyanaz. És ez a lényeg sokaknak, mert a kártya a core hőfok alapján állítja az órajelet. A gpu mem junciton hőfoka ellenben 20-25 fokkal jobb, és mivel napi 20 órában bányászik nálam, ezért nekem most ez a fontosabb. Fittingjeim mind kínaiak, és imádom őket, radiátorok, és csövek szintén. Ha újrakezdeném az egészet úgy, hogy ez a ház marad, és a jelenlegi tudás birtokában, akkor a bánya miatt EK vga blokkon kívül valszeg mindent máshonnan vennék, és distro nélküli dupla körös 3 radiátoros megoldást csinálnék, de a jelenlegi tudás tekintetében nem ezt a házat venném. Vagy a lentebb említett TT tornyot, az tényleg kirakat, és jól építhető, vagy amit te szeretnél O11 minit, de külső mora 2-vel, külső hdd tárolóval, viszont ehhez ugyebár másik táp, és alaplap is kell. Talán a cpu blokk is EK lenne, de nem a velocity, hanem vagy a ryzen specifikus, vagy a drágábbik Magnitude.

    Azt tudom javasolni, hogy hallgass az itt lévőkre, mert 95%-ban nem mondanak hülyeséget, és külső radiátor nélkül ne építs abba a házba vizet.


    Ha valaki kíváncsi, hogy mi az a maradék 5% ;] akkor pl a proci cserére bíztatás teljesen fölösleges pénz kidobás volt. :D

Új hozzászólás Aktív témák