Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dealer95

    őstag

    válasz varmi2 #62055 üzenetére

    Én is merev csővel kezdtem.

    Nem akkora nagy kihívás azért, ha megvannak a megfelelő eszközök.
    Mondjuk ha szállítani kell akkor már neccesebb egy ilyen gépet mint egy flexi csöveset. Illetve jobban oda kell figyelni hogy legyen leeresztési lehetőség a megfelelő helyen.

    De összességében jobban megérte számomra.

    Ráadásul azóta nem fejlesztettem a gépet (túl nagy macera megbontani és újra hajlítgatni) így spórolni is lehet :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Demo07

    aktív tag

    válasz varmi2 #62055 üzenetére

    Osztom a véleményed! Nem lesz pite elsőre, de türelemmel megoldható, bár az aprószentek fognak sűrűn csuklani :DD

    Nálam ahogy kinézett a dolog a kezdetektől, mostanáig :D

    Én is a 4. átépítés után mondom azt hogy a jelenlegi házban ez a végleges kialakításom, az első 3 flexi cső volt, ameddig kitapasztaltam a dolgokat, és hogy melyik áramlás és milyen sorrend lesz a nyerő fokok, és áramlás optimalizálás miatt. A legelső változat óta nekem ami változott: KB minden helye

    -Radiátorok helye, és pozicionálása (fejjel lefelé is volt beépítve, fittingek alul voltak), a ventilátorok radiátoron lévő elhelyezése(push/ pull, + spacer a radi és venti közé, halkítás és jobb holt levegő áramlás, értem alatta ahol a venti motorja van ott értelem szerűen nem fúj levegőt, viszont spacerrel kicsit elemelve már ~5-10% ami nyertem terhelés alatt, -1 fokot hozott, pedig csak 7mm a spacer)
    -Pumpa először a radiátorra volt felszerelve, majd a gépház gyári pumpa rögzítési pontjára, majd gépház oldallapja, majd vágattam egy 5mm vastag polikarbonát lapot, és az volt a házhoz rögzítve,(ház és a polikarbonát lap között 5mm vastag tömör szivacs rezgéscsillapítás/zajszigetelés miatt)
    -Azóta beszerelésre került egy 250-es tartály pluszba, illetve a pumpa tartályát is 250-re cseréltem
    -Hőmérséklet mérési pontos helye, először a cpu utáni radiátor be és kilépési pontjain mértem a folyadék hőmérsékletét. Jelenleg gpu utáni radiátor belépési pontján mérem először; a cpu utáni radin szintén belépő oldalán, illetve van egy hőmérő szenzor a folyadék tartály átfolyási pontjánál
    -Ezen kívül az áramlásmérő szenzor, először a cpu után volt bekötve, most pedig a pumpa elmenő ága után egyből.
    -Szűrő filter, korábban 2 filter volt, majd kb fél év után kiszereltem a második filtert, ami akkor a 2 radi között volt, most már csak az utolsó radi elmenő ágán van szűrő a pumpa előtt, hogy abba semmi kosz ne juthasson!

    A kezdeti fittingek száma az első build óta 6-8db-al nőtt :D és soknak vélt 6 méter flexi csőből 1 méter maradt
    Kezdetben én is úgy voltam vele, ez sem nehezebb mint egy hálózat építés, csak itt a kábel helyett cső van, elv ugyan az, szépen elvezetni. Hát a nagy .... francot! Szóval azóta, 45/90°adapterek, és 360°forgatható toldók, és adapterek kerültek beszerzésre és beépítésre!

    Most a következő gépház már itt van nálam, amibe építek, és még csak jönnek az alkatrészek, de 80%-ban már összeállt a végleges terv, és majd március áprilisban fog megépülni. Szóval ez azért aprólékosabb tervezést igényel, jó sok rajzolgatással, és méréssel.
    Szóval amit rendeltél csövet és optimistán számoltad, legalább 1-2m told meg.

    Ami a merev cső mellett szól hogy utána nem lesz kedved még variálni/fejleszteni, mert jó meló újra hajlítani minden csövet 1-2-3 cm változás miatt! Ennyi "pénztárca kímélő" előnye biztosan megvan!

    Ja és jó tanács, ha elfogadod, ne hét közben, és ne délután/este állj neki építeni!
    Hétvégén reggel, kipihenve! Max előző este oda pakolsz szerszámokat ami kellhet!
    Bár építés közben tuti hiányzik majd 1-2 biz-bassz, mint mindennél! :DDD
    És feltöltés előtt nyomás próbázd le, akár pofazacskóval belefújva, és kicsit tartva a nyomást, ha jó akkor jó!
    :R Hajrá! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák