Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dobrika

    tag

    válasz bot1978 #57940 üzenetére

    Biztos vagyok benne, hogy tévedsz, a maximum 40°C GPU blokk lényegesen jobban hűti a VRM-et és a ramokat is, mint a ráirányított ventilátor, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy azokon nemigazán van felület. Még gyári léghűtő mellett is 80-100°C-on mennek a VRM-ek és s ramok is, hát elég csak a nyákot megfogni a túloldalukon és rájég az ujjad, na egy FC blokknál ilyet még nem tapasztaltam. Ráadásul a VRM fetjei a nyákra vannak forrasztva közvetlenül, azokat még elég jól hűti a nyák, viszont a ramok, csak óngolyókon vannak összeköttetésben a nyákkal és az ón nagyon rossz hővezető. A 1060-as kártyámon sima GPU blokk volt és sünik a ramokon, amiken 74°C-ot mértem, most as 1070-en FC blokk mellett gyarolatilag hideg a nyák a ramok felett, míg a VRM felett langyos. A 1060-on a gyári VRM hűtővel 90+ °C-ot mértem, miután a nyákra raktam pluszba egy böhöm nagy gap pad kockát, akkor lement 80°C alá és legalább a folytók meg a kondenzátorok nem melegedtek át annyira.

    BMW kolégánál nyílvánvaló, hogy a fémpaszta miatt ilyen alacsony a GPU hőmérséklete.

    [ Szerkesztve ]

  • MPowerPH

    félisten

    válasz bot1978 #57940 üzenetére

    A memorianak nem is art es nem is ad pluszt az FC blokk. De a VRM -nek nagyon nem mind1, ott jon ki igazan. En csak FC blokkot pakoltam a kartyaimra a custom vizhutesnel eddig, de elotte a VGA -n is AIO volt. Szivtam is vele, mert a GPU hofok okes volt, a ramok is elvoltak rezbordaval, de a VRM hutese egy szenvedes volt. Kitalaltam mar mindent, vegul a gyari hutot szetbarmoltam, a hocsovet meghajlitva a bordat fel tudtam aplikalni VRM hutesnek. Nem volt az se idealis, de joval elorebb voltam, mint egy sima borda+venti komboval. Viszont 2 kartyanal mar nem mukodott. Na meg a kartya hatoldala mindig tuzforro volt, mig az FC blokkal siman kezmeleg.
    Egyebkent be kell allitani, hogy a vizhofok ne menjen 40 fole. De ugye azt nem ertem, hogy mig nekem van max 5-6 fok a gpu es a vizho kozott, akkor masnak ugyan azzal a kartyaval miert dupla ennyi. Nem aramlas fuggvenye, meg csak nem is radike, mert az a vizhofokra van elsodleges hatassal, es ahogy olvastam, masnak a 35 fokos viznel, ami 3 -al kevesebb az enyemnel, 10 fokkal magasabb a gpu hofoka, mint nalam. Ezt nem ertem, nem talalok ra racionalis magyarazatot. Es eddig nalam az osszes kartyanal ez volt. A 290X volt kicsit forrobb feju, de ott a vizhofokot sem tudtam 45 alatt tartani.

    Cseneles: Szerintem nagyon jok. De egy 1800RPM -es ventit ne akarj osszehasonlitani egy 1100RPM -essel. Mas kategoria. eLoop -ot azert kell venni, ha ultra csondes rendszert akarsz magadnak. Mert 600RPM -ig nincs hangjuk, semmi. Es annyi eleg is a radiknak. Nekem az Aquaero 600RPM fole nem is viszi oket, 32,8 fokos vizhonel kapcsolnak be, egybol 400RPM -re.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák