Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz jilian #1826 üzenetére

    Említették itt néhányan a Tygont.

    Én ezt a csövet használom, és megerősíthetem TESCO zsemle hozzászólását, miszerint igen elterjedten és régóta alkalmazzák az élelmiszer- és ital iparban, egészségügyben, kémiai laborokban, nem véletlenül.

    Az R3603-as típusjelzésű változatot használom, ezt bunsen-égőkben, inkubátorokban, vegyi fülkékben alkalmazzák, és jellemzően ott, ahol a csövön kívüli térben vákuum (!) van, de a legtöbbet mondó része a dolognak a perisztaltikus pumpákban való szerepe...

    Azt, hogy egy efféle igénybevételhez mekkora kopásállóság és milyen fokú dinamikai rugalmasság kell, gondolom nem kell részleteznem.

    Nagyon jól tömít, és "ragad", a G 1/4-es csatlakozókra olyan passzentos, hogy a csatihoz való gyűrűt rácsavartam, és kész is volt. (A "ragadást" úgy kell elképzelni, hogy kissé olyan, mint a gumicukor: enyhén megnyomva puha érzetet kelt <viszont nagyobb erőnek is meglepően jól ellenáll.>)

    Nekem tetszik, mert ránézésre és kézbe véve, megvizsgálva is robusztus, erőt sugárzó. Amúgy átlátszó, igen nehéz megtörni, nem igazán hajlamos vetemedésre, nyúlásra. Két, kb. 700 milliméteres, ívelten futó darabon függ a levegőben a réztetős Laing D5-öm (ami azért annyira nem könnyű), de hónapok alatt sem törte meg a csöveket.

    (Lényegében a két Tygon csődarab a "gumibak", ami a szivattyú rezgéseit hivatott elnyelni: a szivattyú hangja nem hallható, de ha hozzányomom kicsit az asztalhoz, v. a ház oldalához, azonnal búgni kezd...)

    Az ára annyi, amennyi, de ha valaki x összeget fektet a rendszerbe, akkor nem ezen kell spórolni, bár azt nem állítom, hogy nem lehet hasonlóan jó csövet kapni olcsóbban, de a döntés mindenkinek szíve joga. :K

    A többi csőröl nem írok, mivel nincs tapasztalatom, és persze még az is lehet, hogy valaki elvan néhány méter kerti slaggal a rendszerében, és teljesen jól működik a dolog.
    De hát ízlések és pofonok... :)

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák