Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Frozen #35 üzenetére

    "Nem én döntöm el ,hanem a gyártó és ha ez valakinek nem derogál vagy tetszik akkor nem vásárolja meg az új terméket ennyi röviden és tömören."

    És (sajnos) nem is én. Nem is vettem tőlük semmit. Vagyis ugye - talán 5 év után, kb. "kényszerből" - a Galaxy S20+ 5G-met. De kizárólag azért, mert a nem teljesen mellékes anyagiakat leszámítva az volt számomra a legkevésbé kompomisszumos. Egyébként egy Xperia 5 III/IV-et sok szempontból sokkal szívesebben vettem volna, de a >100k-val nagyobb ár mellett több olyan szempont is volt mindkettő ellen (melegedés, kis fényerő, nem olyan jó fotók (ami a Sony, mint szenzorgyártó mellett igazán meglepő)), amik miatt inkább maradt a Samsung.

    A gyártók ott is elrontják szerintem, hogy megpróbálnak kitalálni valami hülyeséget, amivel divatot próbálnak teremteni. Jött az Apple a noccsal, a Samsung nyilván nem másolhatja azt le, mert az úgy milyen lenne már. Erre kitalálják a kameralyukat, ami sok embert konkrétan zavar. Mások meg csak simán elfogadják, és relatíve kevesen vannak, akiknek meg tetszik. De ez van, nincs más. Ha új telefon, és Samsung kell (de kb. bármi más), akkor el kell fogadnod. :(

    Hasonló hülyeség a méret. Sok (európai, és talán amerikai) embernek nincs igénye tepsire, 5-6" bőven elég lehetne, és akkor a legtöbb esetben működhetne az egykezes használat is. De neeem, ma már a kompaktok is 6+"-osak. Gyakorlatilag alig tudom zsebre tenni. A 18-2x:9 képarány pedig azt jelenti, hogy relatíve keskeny, viszont baromi hosszú minden telefon, ami még jobban megnehezíti a szinte tetszőleges használatot, és kevés valós előnye van. De ezt kell szeretni, mert ugye nincs más. :U

    Ha olyan baromi sokféle telefont gyárt pl. a Samu, akkor igazán meghagyhatta volna a "klasszikus" vonalat is. Jó eséllyel sok rajongója lenne.

    #36: Jó megfogalmazás. Valóban bőven nem mindig látszik a nagyobb felbontás előnye, és tök jó a FHD+ is az esetek nagyon nagy részében (pl. fotók, videók nézése), de azért vannak kivételek. Játékoknál pl., ahol éles határvonalak vannak, simán látszódik kerek vagy épp egyenes, de ferde határvonalaknál. Hogy ez zavaró-e? Kellően kicsik a pixelek, szóval (nekem) nem igazán, de nyilván jobb, ha nem úgy van. :)

    #38: Én se szívesen költök pénzt mobilra, mert teljesen felesleges. A V30-amat sok szempontból nagyon szerettem (és több szempontból most is jobban tetszik, mint az S20+, pl. relatív kompaktság). Viszont mivel egyszer fémre esett (egy forgószék lába), az üveg hátlapja is betört, meg a kijelzője is megrepedt. Így már szarul is nézett ki, meg vízálló se volt (volt is belőle gond; egyszer napokig úgy tűnt, hogy végképp tönkrement). Szóval kellett valami új, és lehetőleg olyan, aminek elég jók a kamerái, mert abban már kezdett gyenge lenni. És lehetőleg (microSD-vel) bővíthető, és nem 4-500k-ba kerül. Így lett az SGS20+ talán 220-230k-ért, a 400+k-s Xperia 1/5 helyett.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák