Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janai

    csendes tag

    Sziasztok!

    Felmerült egy x akta:
    Otthoni gép, nincs rooter:
    Konnektálok a netre ( Enternet), minden ok. Még mielőtt indítanék bármit is látom ám, hogy durván megy az adatforgalom ( feltöltés is letöltés is). Addig ok, hogy az Avast próbál frissíteni, de semmi egyéb autoupdate nincs bekapcsolva.
    Avast, spybot, pestpatrol nem talál semmit. Néha az Avast szólt netezés közben hogy bizonyos IP-ről Dcom exploit támadást visszavert.

    A fenti kontrollálatlan adatforgalom elviszi az egész sávszélességet, gyakorlatilag olyan mintha modemmel neteznék.
    A sebbeségmérő konnektálás után azt mondja 450-500 Kbit/s, de kis idő múlva leesik 80-90-re.

    Az XP saját tűzfalát nem tudom bekapcsolni, azt mondja azonosítatlan hiba miatt nem lehetséges.
    Leszedtem egy tűzfalprogit (ZA), feltettem, ugyanez a helyzet, most ő veri vissza a Dcom exploit-ot ( erről sincs fogalmam se).

    A legszebb, hogy átbootoltam a nejem userével, és neki jól ment, csak a minimális kommunikációs adatforgalom volt. Azóta nála is fennáll a gáz.

    Visszanéztem az adatforgalmamat, és volt olyan, hogy fél óra alatt 30M feltöltés volt. Tudtommal normál netezés ( nincs filecserélés) mellett a feltöltés max 10 %-a lehet a letöltésnek.
    Most viszek haza egy pár írtót, de ha valaki tud segíteni nagyon thank you.

Új hozzászólás Aktív témák