Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Solicidium

    aktív tag

    Valaki ki tudná fejteni, milyen szakmai érvek szólnak a kissé drágább 2P kismegszakítók mellett az 1P+N (most vegyük itt szigorúan azt a fajtát, ahol az N is kapcsolt, mivel külföldi források szerint létezik nem kapcsolt N-val rendelkező változat is) alkalmazásával szemben fixen telepített fogyasztókhoz (pl. főzőlap, bojler) történő alkalmazás esetén? Egyáltalán milyen más alkalmazási esetkörök jöhetnek szóba ezen típusú kismegszakítók esetében?
    Három tanulmányozott magyar villanyszerelő tankönyv semmi használhatót nem ír, a villanyszerelő OKJ-s tanagyag keretében sem esett róla szó. A neten sem magyar, sem külföldi oldalakon nem találtam használható infót erre nézve (valószínűleg nem jól kerestem). Olyan - számomra kétséges - infót leltem, mely szerint az 1P+N kikapcsoláskor először a fázist és utána a N-t szakítja meg, felkapcsoláskor meg fordítva, míg a 2P egyszerre kapcsolja mindkét kimenetet, ezáltal a fixen kötött fogyasztókra nézve az 1P+N ezen tulajdonsága kedvezőbb.
    Gondolom a 2P vs. 1P+N kérdésben tehető megállapítások ugyanúgy alkalmazhatók a 4P vs. 3P+N kismegszakítók kapcsolatára is.
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák