Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz 313313 #7905 üzenetére

    Ne felejtsd el felhívni az ügyfelek figyelmét, hogy a tényleges szövegezés kissé eltér:
    nem havi 214 ( nem tudom ez hogy jött ki, maximum 210), hanem éves 2523. Amit adott hónapban, a napok száma alapján számolnak össze.
    Ez azt jelenti, hogy február hónapban az én korábban beállított 210-es átalány havi mennyiségem esetén 2 napot, összesen 7 kWh-t a teljes 71 ft / kWh árat számláztak. Ugye beállítottam évesre 2520-at.
    Persze éves leolvasáskor és elszámoló számlában ki fog jönni hogy nem léptem túl és korrigálni fognak, de azonnal át is állítottam a fix havi mennyiséget alacsonyabbra. Így hogy már van "H" tarifám, csak havi 145-öt fogyasztok ténylegesen. Azért volt 2520-ra beállítva, mert előtte arról fűtöttem klímával télen.

    Miért kéne 3 db 3045 csatári szekrényt venni a 3 tarifa esetén?
    Falra szerelhető /süllyeszthető, szabadvezetékes betáplálású kombinált mérőhely PVT 7590 esetén egy csomagban kapod meg a 3 tarifás szekrényt.
    1 db 30x30 cm fogadó doboz sorkapcsokkal, hozzászerelve 1 db 45 magas, 60 cm doboz, ami mellé jobbról a 3. tarifa 3045-ös doboza szintén hozzácsavarva, dobozáttörések előre kialakítva. Benne vezetékegység egységcsomag, minden tarifa 3 fázishoz, de persze csak 3x32A-ig, felette már más vezetéket kell gyártanod (hivatalosan rendelned külön a gyártótól), mert előre nem kérdezik meg.

    Ez eddig kb 203-220k bolttól függően. Meg hogy esetleg földkábeles mérőhely kell-e, amiben más drágább sorkapcsok és földkábeles műanyag bevezető elem is van.

    Amit még ehhez kötelező, hogy ebben nincs földelő doboz, azt külön kell még kialakítani, ha hozzáakarod fúrni akkor kötelezően PVT dobozból, ha nem akkor meg bele kell vezetni ragasztott csőadapteren keresztül.
    A hensel dobozok, na azok már drágák 3 tarifa esetén, mármint értelmetlen elemeket tartalmaznak amikkel drágítják, de nincs kapacitásuk összeszerelni.

    Így gyakorlatilag nem rentábilis a nappalihoz képest kikérni a bojlerhez a 3. tarifát. 20 év alatt nem térül meg a bekerülési extra költség.
    815k a földbe ásható szekrény nettója? Erre jön rá minden egyéb...pff.

    Persze a szabványosítás terén hozzászoktam hogy pest megyében, EON területen 1 db nyilatkozatot kell kitölteni, 2 oldal. Meg ha kell külön 1 rajzos oldal a helyszínről.

    Amúgy a PVT 7590 szekrény pont azért jó, mert elég 1 db tetőtartó, amiben 1 db vastagabb betáplálás jön be és a fogadó dobozban sorkapcsokkal osztod el a tarifákat.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák