Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lappy

    őstag

    válasz BReal #5589 üzenetére

    Igaza van Protronnak hogy nem látjuk mire is adott pontosan ajánlatot, a kivitelező bizonyos tételeket csak nagy vonalakban irt le. Persze nem is kell mindent pontosan megnevezni de akkor korrekt ha oda van irva hogy milyen anyagot is használ fel. Mert bizony kapsz vmi ajánlatot es a végén a fasza XBS márka kerül beépítésre. A másik amit szoktak csinálni hogy megnyeri a munkát ami már amúgy is túlárazott és a legolcsóbb terméket kapod. (Mondjuk hasonló az autószerelő is)
    Lehet érdemes rákérdezni milyen minőségű anyagokból épít

    Bámulatos hol tart már a tudomány!

  • PROTRON

    addikt

    válasz BReal #5589 üzenetére

    Szándékos a duplaposzt, bocsi.

    Végigolvastam. És írod hogy a lakásszövetkezet nevére már volt másik rendelés. Ha a vállalkozó rendelte volna, akkor a saját nevére lett volna, nem pedig a lakásszövetkezetére.
    Lehet másik általuk kezelt társasház esetén is a lakók a kezük ügyébe vették a dolgot és előrendelték az anyagot, ez lehetne visszajelzés a vállalkozó irányába hogy túláraztál haver, de attól még az hogy megtartotta a régi nem feltétlen lehúzás. Lehet van neki saját raktára egy valag szekrénnyel aminél benézte a dolgot, de ha már megvette nem akar veszteséges lenni.
    Ki lehet írni úgy is versenyeztetést hogy a vállalkozó a ház által biztosított anyagot építse be, pl postaládáknál. Aztán meg hirtelen megemelkednek az addig tök olcsó munkadíjak.

    De villanyszerelés esetén ezzel elkergetitek a korrekt munkát végző vállalkozókat és csak a kóklerek maradnak, tapasztalat.
    Nővéremék társasházában most fognak igazságügyi szakértőt kihívni a szerelési minőség miatt.

    A csoportos mérőhelyek esetében a vállalkozó általában előre berendeli az adott összeállítást, mert a tervjóváhagyó osztály ezt kéri.
    Ez olyan országos háttéralku volt az elektromos hálózati szolgáltatók és a gyártók között, aminek senki nem látta előre a tényleges hatását...mostanra értették meg hogy nem bírják a terhelést szekrénygyártó cégek.
    Persze a cél az egységes minőség biztosítása volt, hogy ne az egyes villanyszerelő cégek helyszíni szerelési minőségén múljanak a dolgok.
    Ilyenkor a szekrénygyártó cég fix áron dolgozik a csoportos kialakítás összeszerelésekor, tehát nem egyesével az alkatrészek árait kell nézni, komoly felelősségteljes munka van benne, amiről a szekrény gyártó minősítési bizonyítványt állít ki, amivel a villanyszerelő vállalkozó bármi szerelési hiba esetén rá tudja hárítani a tűz eset miatti felelősséget. Ez munka, ami munkát meg kell fizetni, mert a munka érték, amit beleáraznak a szekrény költségébe. Ha valaki ismeretlen a munkáért nem kér pénzt, akkor nem akar érte felelősséget vállalni, lehet aggódni. :D
    Na ezért kerül a 6-os mérőhely br. 825kba, ez nagyjából a bruttó listaár, persze az adott szekrénygyártó általában a nettó árat tünteti fel a honlapján.

    A vállalkozó nem tud alkudni, a Hensel szekrénygyártó cég pl most közölte, hogy a sima kombinált, de a csoportos kialakítások esetén is a 3 hónapja leadott rendeléseket az Ő hibájukból bekövetkező csúszások miatt már nem hajlandó az akkor megadott listaáron szállítani, az új lista ár 1 hétre érvényes és ezentúl minden csoportos kialakítást a szállításkor érvényes aktuális heti árlista szerint fognak számlázni. Miután a megrendelőktől előreutalást kértek...

    Na most kérdezlek Téged...ezt vállalkozóként hogyan árazod be 3 hónappal előre???

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák