Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GyMacs

    csendes tag

    válasz cinemazealot #5405 üzenetére

    Nekem a kábel beton alatt megy, még vagy 60 éve rakták le, szóval ez a rész szerintem védett ilyen "véletlen átvágom kapálás közben dolgok ellen".

    A gond a kerítésen elhelyezett nyomógombokkal van, meg azzal, hogy az ezer éves doboz, amibe szerelve lettek elöregedett.

    Életvédelmi relé van a lakásban, de a csengőre ráírta a szaki, hogy a relé előtt van, fogalmam sincs, hogy milyen okból kötötte így :(


    De ahogy olvaslak titeket egyre inkább látom, hogy muszáj lesz a trafós megoldáshoz visszatérni, mert ez így nem lesz jó.
    Ha jól látom, akkor a csengő trafók 2DIN-sek, nekem van ennyi hely a kismegszakító szekrényben, de persze nem egymás mellett, hanem egymás alatt, így ott is rendezni kell.

    Ez már biztos meghaladja az én képességeim (egy konnektort, nyomógombot, csillárt azért még bekötök :) ), így azt hiszem keresek szakembert (sajnos tényleg vagy elfogytak a szakik, vagy nem szeretik ezeket a kis munkákat, mert árat sem mond, csak, hogy nem igazán érdekli, és én még 5 percre lakom a metrótól, mi lehet vidéken).

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #5405 üzenetére

    Bocs a duplaposztért.

    Azt felejtjük el mi szagemberek, hogy nagyon drága dolog minden áramkörre Fi relét kiépíteni, így csak egy csengőhöz ár-értékben nem éri meg, ha meg a lakás fő Fi reléjére rakod, akkor nagyon faja amikor egy kis nyomógomb beázása miatt az egész lakásban elmegy az áram és addig nem tudod felnyomni amíg nem érkezik ki a szaki kikeresni a hibát, hisz laikus nem fog belenyúlni az elosztóba és lekötni a hibát. :D

    Egyébként egyetértek hogy még épület oldalán talán elmegy a 230-al szerelt csengő, de távoli kapuhoz jobb másik megoldás.
    Volt hogy kollégát kihívták hibakeresni hogy "csikiz" az ajtó előtt lévő vasrács...hát kiderült hogy a rács keretének beszerelésekor sikeresen megsértették a 230-as csengő nyomó 2 eres, kettős szigetelésű kábelét és rendesen a 230 fázis került a rács keretre.

    Inkább a kis törpefesz trafóra szavazok én is, aztán a visszaérkező jelet eddig is valahogy el kellett juttatni a többi ingatlanban lévő csengőegységekhez.
    Szal biztos van valami olyan megoldás ahol nem kell feltúrni mindent, csak kicsit gán...akarom írni ügyeskedni.

    Pl lehet a többi lakás elosztójába is szerelni tápegységet, akkor meg már csak a vezérlő jelet kell vinni ahogy eddig is.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák