Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    válasz bluemirage #4060 üzenetére

    Mü-III-as csöveket rakott a falba, azt hiszem kivétel nélkül 16-os méretűt. Szinte mindenhol úgy van megoldva, hogy ezek a csövek függőlegesen mennek olyan magasságig, hogy az álmennyezet majd eltakarja. Sok esetben 2-3-4 ilyen cső is van egymás mellett. Hogy az álmennyezet fölött hogy gondolta elvezetni, tehát akarja-e ott is valami csőbe belerakni, azt még nem tudom. Elvileg sok éve ezzel foglalkozik (bár tudom ez még semmit sem jelent), talán tudja mit csinál. :)
    Egyébként miért jobb az MCU? Mert nem egy 8-9mm vastag kábelt kell terelgetned? Így legalább ahova ez be van húzva, ott biztos nem marad le a védőföld sem. :) Bár gondolom ez még gyenge indok.
    Mondjuk én a gégecsőnek se nagyon látom az előnyét. Tudtommal a falban célszerű függőlegesen vagy vízszintesen vinni a vezetékeket, tehát nem össze-vissza. De akkor miért nem használ mindenki ilyen Mü akárhányas csöveket a gégecső helyett? Sokkal könnyebben elmegy bennük a vezeték/kábel, nem?!

    CAT7 témához: nem akartam már CAT5e-t venni, gondoltam ha van rá lehetőség, akkor lépjünk egy szintet. Viszont a CAT6, CAT6A és CAT7 kábelek áraiban alig volt különbség. Ezért lett az utóbbi.
    "ott úgyis bukod a másik oldalt... de ez nem is baj, mert ott a másik oldallal megegyező földpotenciállal célszerű földelni."
    Itt egy picit elvesztem. Összegezve akkor elég lehet a switch oldalon földelni?

    zoli03: köszi, a hűtős példa az elég életszerű. És látom a világításhoz is egy picit túlméretezett a 10A-es, főleg ha nem egy körre rakom őket.
    ÁVK-ból a 4 pólusú csak a 3 fázisú készülékekhez kell? Na meg gondolom ha 3 fázis jön be a házba és mindent egy ÁVK-val akarok megoldani. Minden más esetben inkább a 2 pólusút érdemes használni?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák