Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    válasz Zaji #1656 üzenetére

    Értem, köszi.

    Lenne még egy felvetésem teljesen más témában. Az egyik ismerősöm pár háztartási eszközét kinyírta a nyáron egy közeli villámcsapás. Így mivel most hozzányúlok a hálózathoz, gondoltam beépítek túlfeszültség levezetőt is.

    Még csak most tanulmányozom milyen lehetőségek is vannak, így előre elnézést kérek, ha hülyeséget írok. Azt már látom, hogy T1-T2-T3 védelmi eszközök vannak (és látok B-C-D jelölést is, remélem ez ugyanazt jelenti, nem további kategória bontást). A T1 és T2 az ami foglalkoztat. Láttam, hogy van kombinált T1+T2 is, de ha jól gondolom ezt nem a lakáselosztóhoz kellene tennem, mert ide már csak 4mm2-es vezetékek mennek, azon meg nem tudom mennyire lehet levezetni az esetlegesen fellépő több kA-es áramot. (Ha nem probléma, akkor már nincs is több kérdésem) Szóval ha jól gondolom, az lenne számomra a járható út, hogy kellene egy T1 a kültéri szekrénybe a betáphoz és egy T2 a lakáselosztóba. A T2 bekötésével nincs probléma (még a T1 és a T2 közötti előírt 10m távolság is megvan), viszont a T1-nél nekem nem áll rendelkezésre földelés, ott csak a L1 vezetőm van és a PEN. (Esetleg egy gázvezeték, de nem tudom szerencsés-e azon levezetni egy ekkora túlfeszültséget, a gáztól meg jobban félek, mint az áramtól :) ). Megoldható, hogy ott a betáp szekrény mellett leütök egy földelő szondát és azt kötöm rá a T1-re földelésként?

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák