Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EkSYS

    senior tag

    válasz MIFtIli #489 üzenetére

    Szia!

    nikon-hoz nem értek, de a canon mellé teszek egy voksot. (550D jó választás kezdésnek)

    Eki - az eredeti

  • Szaboo

    csendes tag

    válasz MIFtIli #489 üzenetére

    Hasonló cipőben jártam pár hónapja, ugyan ilyen célokkal vágtam bele vásárlásba.. Ahogy te is megérezted, a Canon jobb videózásra. De az nem kifejezés. Most kaptam anyagot egy tánccsapattól vására, a csávó állítólag operatőr sulit végzett, leszakadt az állam. Olyan remegős és ugrálós az egész, mintha köze nem lenne a videózáshoz. Maga az állvány sem fluidos, legalábbis az anyagból ez jön le, semmi finom mozgás benne :S Még amikor zoomol, az is szaggatott, nem folyamatos. Lesz vele meló bőven. És ide tartozik, hogy a képminőség sem tetszett, nem csak hogy nem volt éles, a színek kicsit fakók voltak, de a legzavaróbb a kontúrok voltak. Hasonló volt az előző, bridge gépem képein, az élek fehéren világítanak. Nagyon zavaró. Én 600D-t vettem, nem bántam meg, bár például egy 60D-vel sokkal jobban lehet boldogulni videózásban. Csak ugye annak az ára is magasabb, nem csak a minősége :) Egy jó minőségű obit mindenképp be kell szereznem, mert gyenge fényviszonyok mellett ISO 1600 fölé kell(ene) menni, de akkor már túl zajos, javíthatatlan. Lehet hogy a Nikon kevésbé zajos, ezt videókból így szűrtem le, de attól még a Canon jobb ilyen téren. Ez persze az én véleményem, hátha segít :)

    A magic lantern is nagyon hasznos, már tesztelgetem, lassan kicsit megértem mi mire való :)
    Ennek egy eredménye lett EZ A VIDEÓ :))

    Persze tele van hibával, az egészet valahogy kerekebbre gondoltam összevágni, de asszem a gépen is újítani kéne, mert kész szenvedés. Szaggat össze vissza, mindig tölt, sokszor lefagy :\ Rendes preview hiányában tippeltem a gyorsasággal, szerintem túl gyors lett, és sok helyen beremeg, erre is jobban kell figyelnem. Jah, és valahogy nem találom meg a megfelelő kombót az ég és a talaj között, túl sokat kell útólag korrigálni, és romlik a minőség. De próbálkozni kell :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák