Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    Sziasztok,

    lenne egy(pár) elég láma kérdésem. A HD-hez nem nagyon értek... Ha valakinek HD csatornákra is van előfizetése, akkor az milyen kábelen jön? Illetve ha jön akkor (pl. t-kábelnél is) van hozzá egy kis dobozka (set-up-box vagy mi) és azon keresztül. Namost annak milyen kimenete van? Vagyis milyen tunerre lehet rákötni? Illetve hogy zajlik a felvétel? Mert épp most olvastam, hogy a T-nél ugyanazon a boxon keresztül jönnek a sima csatornák és a HD felbontásúak.

    Mert pl. nálunk a kábeltv-n van x millió analóg csatorna, illetve elkezdték 2 éve a digitális adást is nyomni. Ez annyit jelentett, hogy egy motorola gyártmányú dobozon "keresztül kellett vinni" a történetet és úgy rákötni a tv-re. Így ha bekapcsoltam a saját távirányítójával a digivevőt akkor léptette az adásokat. De ha az be van kapcsolva akkor az analóg adásokat nem tudom nézni, csak ha kikapcsolom (vagy pedig a tv távirányítójával váltok csatornát mert akkor átvált az analóg adásokra).

    Egyelőre esetemben sem tudom, hogy például ha rádugom a tunerre a kábelt, akkor hogy hozom elő a digitális adásokat? Csak úgy, ha bekapcsolom a motorolás vevőt? De akkor meg a többi adást nem látom... :U

    Ide kapcsolódik még egy eddig meg nem értett dolog... a HDMI kimenet mire való tulajdonképp. Annyi világos, hogy a High-Def. tartalmakkal van kapcsolatban és a 24 éves videoton tv-n nincs.

Új hozzászólás Aktív témák