Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _calogero

    tag

    válasz bypet #160 üzenetére

    Ha megnézed akkor a gyári DVD video lemezek többsége váltott képsoros (néhány Fox-os kiadványt kivéve), nem véletlenül! Semmi baj azzal, hogy váltottsoros! A DVD authoringnál is nyugodtan hagyd meg annak, és a lejátszód ezt gond nélkül megoldja, legyen szó akár hardveres, akár szoftveres deinterlace-ről!
    Ha divx/xvid-ben gondolkozol (ami a jelenlegi nyers DVD árakat figyelembe véve finoman szólva botorság), akkor a gordian knot-ot ajánlom a végső divxbe/xvidbe való kódolás lebonyolítására, és abban van az utolsó beállítások között több választható deinterlace lehetőség melyekből a default beállítású kernel deinterlace tökéletesen elvégzi a feladatot!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz bypet #160 üzenetére

    ''Deinterlace-t próbáltam szűrni, de elég csúnya eredményt kaptam sajnos eddig.. Mit ajánlanál rá?''
    Nem tudok ajánlani, mert én nem vagyok képes monitoron videót nézni, a TV-nél pedig jobb ha interlace-es marad az anyag.
    (De teljesen megértem amit akarsz: ha webre megy az anyag, és mások monitoron fogják nézni, akkor neked célszerű a deintelace-t megcsinálni, nem mások lejátszó progijára bízni a dolgot.)

    De talán a Googleon próbálkozz:
    de-interlace filter virtualdub
    vagy
    deinterlace filter virtualdub
    (mindegyikre van 26ezer találat)

    ''érdemes beruházni HW-s MJPEG tömörítő kártyába?''
    Hol láttál ilyet??? (Talán engem is érdekelne...)

    ''Szoftveresen is győzi a gép, de a kép minőségével nem vagyok megelégedve''
    Ez így együtt nem lehet igaz: az MJPEG CQ-rendszerű, vagyis a felhasználó megadja az igényeinek megfelelő képminőséget, és a kodek minden kockánál ilyen minőséget állít elő.
    Ha a minőséggel van baj, akkor vagy a kodek rossz, vagy te állítottál túl alacsony mércét neki.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák