Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • newdesign

    csendes tag

    Helló Urak és hölgyek.. :)

    Van e valakinek ötlete a lenti problémára

    Adott egy Phenom II x4 965 + MSI R9 380 2Gb nem húzott. Alaplap, többi, nem érdekes, a tápegység asszem 650es, sztem elég.
    Szóval, játék közben, attól függ milyen játék, illetve, a gép "kedvétől" is függően, a teljesítmény leesik. Pontosabban nem a teljesítmény esik le, hanem az FPS. LEgyen az FAllout 4, vagy Worms WMD. Megy mondjuk 15-20 percig frankón, vagy van, hogy csak 5 percig frankón, LIMITÁLT 30FPS sel (limiter nélkül akár 200is szokott lenni egy lehúzott beállítással) és egyszercsak paff, a worms is leesik 6 FPSre.... Nincs fagyás, ki lehet lépni, bár, előfordult már, hogy a "képernyőillesztő blabalbal hiba után helyreállt címszóval lépett ki, de nem ez a jellemző. Új driver fent van, de a régivel is csinálta, az újjal is csinálja, elég régóta.. Ha nincs szökség teljesítményre, mondjuk csak videozok, vagy akármi, akkor semmi gond..

    Baszogattam a GPU-t AIDA-val... Közben monitoroztama hőmérsékleteket, Mind a PROCI mind a GPU sztem megfelelő hőmérsékleten fut, nem melegszik el.

    Viszont AIDA stresz kikapcsolása után, azt láttam, hogy sima windows felületen, értsd semmi nincs a képen csak windows, a GPU terhelés 100%on pörgött tovább. Elkezdtem figyelni, játék közben, hát, amikor leesik az FPS, akkor kb lassan kilépek... Ránézek a GPU trhelés grafikonra és kb mint a hülyegyerek, fel le ugrál a grafikon 0-100 között...... folyamatosan, szintén windows alapképernyő megjelenítésével, azt mondom, hogy újraindításig... Újraindítás után, nyilván a GPU trehelés is minimális értéken van, amikor elkezdek játszani megint jó kicsit, majd újra ezt csinálja.....

    Nos, mondjatok valamit, amire nem gondoltam..... Igazából, amióta megvettem a videokarit azóta ezt csinálja, visszaküldtem már gariba is, nem találtak semmit... Ja, Win 7 64.. De, nem tudom mennyire számít ez...

Új hozzászólás Aktív témák