Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bubu1981

    csendes tag

    Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, csak hirtelen ezt a fórumot találtam. Egy olyan problémám lenne, hogy a számítógépem nem tudja kikapcsolni a monitort. Sokszor van, hogy gépezés közben elalszom, vagy csak épp zenét hallgatok rajta, és olyankor szeretném, ha tétlenség esetén bizonyos idő után lekapcsolna a monitor. A videokártyám egy Gigabyte GeForce GTX 1650, a monitorom egy Samsung LU28R550UQRXEN és DP-on keresztül vannak összekötve. Ezelőtt egy Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming alaplappal szerelt Intel gépem volt, ott tökéletesen működött, hogy bizonyos idő után lekapcsolt a monitor. Majd most raktam össze magamnak egy új ASRock B650M PG Riptide WiFi alaplappal szerelt AMD alapú gépet, amihez videokártyát még nem vettem újat, csak a régi gépemből áttettem ezt a GTX 1650-est. Viszont ennél az új gépnél ez a problémám van csak mindössze, hogy nem tud kikapcsolni a monitor. Próbáltam, hogy ráállítottam, hogy a bekapcsoló gomb megnyomására is kapcsoljon ki, de akkor is csak egy pár másodpercre sötétedik el a kijelző és már vissza is kapcsol. Gondoltam rá, hogy valami program okozhatja, de az alaplap és a hűtés specifikus beállítás programjain kívül, minden programom ugyanaz, mint amit az előző gépemen is használtam. Próbáltam, hogy bezártam ezeket a programokat, de akkor se jó. Gondoltam, hogy nem-e kompatibilitási gond lehet az AMD gép ás a kicsit régebbi Nvidia kártya között, de hiába próbáltam dedikált videokártya nélkül, csak a processzorba integrált Radeon Graphics-al, akkor is ugyanez a helyzet. Lenne még valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnék rájönni, hogy miért nem tud kikapcsolni a monitor? Előre is köszönöm a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák