Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozso073

    tag

    válasz Bluraynoti #159 üzenetére

    Szia! Nekem egy 3 éves AKG930-am van, de a napokban az egyik hangszórója minden további nélkül elnémult. Minden létező hibalehetőséget kizárva (kábelek, kimenetek, forrás, másik fejhallgató a forrásnál, adó, stb) arra a következtetésre jutottam, hogy a fejhallgató a hunyó. Szétszedtem, de nem láttam semmi hibát, a merev fejpántban futó vezetéket meg nem mertem kicibálni. Bevizsgálása szervizben 4-5e, ha nem kérem a javítást ez akkor is költség, vagy ha javítják, akkor a szervízdíj (alkatrész, munkadíj)... Szóval úgy gondoltam, inkább nézek egy újat úgy 20k körül és akkor olvastam a Medionról szóló hozzászólásodat. Ha megvan még a plusz darab, érdekelne, no meg hogy azóta mik a tapasztalataid. Melyik típusról van szó pontosan?
    Szép napot,

  • bozso073

    tag

    Üdv Minden olvasónak! Van egy 3 éves AKG930-am, de a napokban az egyik hangszórója minden további nélkül elnémult. Minden létező hibalehetőséget kizárva (kábelek, kimenetek, forrás, másik fejhallgató a forrásnál, adó, stb) arra a következtetésre jutottam, hogy a fejhallgató a hunyó. Szétszedtem, de nem láttam semmi hibát, a merev fejpántban futó vezetéket meg nem mertem kicibálni. Nem volt leejtve, vagy bármi egyéb, negatív hatás sem érte. Bevizsgálása szervizben (Sekon Bt.) 4-5e, ha nem kérem a javítást ez akkor is költség, vagy ha javítják, akkor a szervízdíjat (alkatrész, munkadíj) kell kifizetni. Van valakinek ötlete, hogy hol tudnám olcsóbban megúszni a dolgot? Pl. egy hobbiműszerész, vagy hasonló beállítottságú szaki, akivel megegyeznék a javítás áráról. Egy új, hasonló kategóriájú termék ára 15e, így meggondolandó, hogy mennyiért javíttatom meg.

  • bozso073

    tag

    válasz Bluraynoti #159 üzenetére

    Időközben utánanéztem; a Medionból csak az MD82824-es volt kapható (az ALDI árulta tavaly év végén). Felhívtam az ALDI ügyfélszolgálatát és kértem, nézzenek utána, kapható-e még valahol az országban valamelyik üzletükben. Segítőkészek voltak; egyetlen egy darabot találtak az országban, Bp-en az egyik üzletben, úgyhogy félrerakattam és meg is vettem. Most az akkuja töltődik még; előtte kipróbáltam egy feltöltöttel. Zaj valóban semmi, ez pozitív. Hangzásban én egy kicsit több mélyet is el tudnék viselni, de egyébként így sem rossz; ha erősítővel használom, ott úgyis tudok játszani a forrás jellel. Ami furcsát tapasztaltam még, az, hogy TV-n használva a TV hangerejét -mint forrásjelet - csutkára kellett tekernem (ez a meglévő AKG930-nál elég volt fél hangerőn), hogy megfelelő hangerő legyen a fejhallgatóban. De ettől eltekintve egész jó vétel, különösen a zajmentessége tetszik. Korábban használtam már Philipset, Sonyt, Senheisert, most az AKG-t nyúzom (eddig a többihez képest ez volt a legszebben szóló, bár van zaja).
    Így már okafogyottá vált a kérésem, hogy megvan-e még a másik darabod.

Új hozzászólás Aktív témák