Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz ricsi99 #13 üzenetére

    Nem vettél zsákbamacskát, pontosan lehetett tudni az összes Windows megjelenésakor, hogy egyszer vége, a legtöbb esetében azt is, mikor. Voltak kivételek, a WinXp sokáig húzta, a Win8 nagyon rövid ideig.
    A Windows 7 a standard 10 évet kapta, 5 év mainstream, 5 év extended, és ez normál átlagemberek számára(akik nem tudtak ESU támogatást venni horribilis pénzekért) 2020 január 14-én ért véget. Nem most.

    Magadat csaptad be, ha abban a hitben ringtál, hogy "nekem ez pont megfelel, ezt használom a világ végéig". Bár végül is használhatod, komoly kompromisszumokkal és komoly kockázatot vállalva(már ha netre kötöd).
    Ugyanazzal az erővel, amivel pingvinre áttérsz és megszokod annak a más kinézetét és működését, áttérhetsz épp supportált Windows-ra is. Igaz, abból nincs csillió-féle kiadás ugyanannyi féle kinézettel, de egy OS-t nem a kinézetéért használ az ember, hanem mert azon fut megfelelően az a program amit igazából használni akar, legyen az bár szórakozás vagy munka célú. A kozmetikai önmegvalósítás nem feladata, de legalább is semmiképp nem elsődleges funkciója.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #20 üzenetére

    Ahogy az pedig nem adekvát kérdés, hogy "Miért nem olyan a Windows, mint a Linux?(vagy tetszőleges korábbi Windows)".
    Mert nem. A Windows nem Linux, a Windows 10/11 pedig nem Windows /95/98/Xp/7/8...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #21 üzenetére

    Aki nem volt süket vagy nem hagyta direkt figyelmen kívül, meghallotta.

    Azt valóban mondták, hogy "ez lesz az utolsó Windows", de azt sosem mondták, hogy a világ végéig nem fog változni. A Win11-et épp hívhatnák Win10.1-nek is, nem különbözik annyira, mint a korábbi szomszéd Windows verziók.

    A rolling release-ek és a szolgáltatás-szemlélet megjelenésével el lehet felejteni azt hogy egy termék változatlan az egész életciklusa alatt, és ami egyszer jó volt az mindig jó lesz...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #24 üzenetére

    Rosszul hitted. Az volt a téma, hogy miért nem olyan, amilyen nem.
    A Windows-t customizálni érdemben mindig is csak 3rd party cuccokkal(Stardock cuccok és társaik). Mindig is a legnagyobb közös nevezőre lőtt, a rétegigények kielégítését a 3rd party cégekre bízta.

    Lefogadom, hogy azért fixálták a taskbar helyzetét, mert a sokak által utált telemetria azt mutatta, hogy az emberek 99%-a ott használja, és nyertek vele valamit, hogy elvették a mozgathatóságát, ha mást nem hát azt hogy nem kell supportálniuk az alternatív helyzetekből adódó esetleges problémákat(pl ablak illesztések).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #30 üzenetére

    Nem rossz ötlet, én támogatnám.
    A marketingeseknek/sales-eseknek nyilván volt pár szavuk a témában, azért hívják úgy, ahogy(bár nyilván nem 100%-ban halgattak rájuk, a 22H2 se valami vonzó elnevezés szvsz).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #34 üzenetére

    Ez nem mérésmódszertan, nem az egyik laborod. Nem tanóra, és nem is demokrácia. Ez termékfejlesztés.
    Aki eléggé akarta, az áthelyezte a tálcát, aki nem akarta eléggé ahhoz, hogy rájöjjön egy egyszerű drag'n'drop művelet működésére, annak jó volt úgy ahogy volt.
    Nem érdekel, hogy ez nem felel meg a tudományos módszertannak. A gyakorlatnak megfelel.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #37 üzenetére

    Én se azt írtam, hogy ez a helyes módszer vagy hogy ne lenne jobb, csak azt hogy szerintem ez történt.
    Te álltál neki magas lóról osztályzatokat szórni, meg elméleti módszertanról papolni...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Szerintem olvasd át újra a Microsoft support policyját, nagyon nem úgy működik, ahogy te gondolni látszol...
    Eleve Win10 előtt nem is nagyon létezett náluk olyan, hogy LTSC, csak a rolling release hozta be. A legtöbb termékre most sem létezik. A fix support modell az 5 év mainstream plusz 5 év extended support. Arra jön még rá a cégeknek elérhető jó drága ESU, ha van.
    Rolling release esetén a "modern support policy" van, ami 36 hónap LTS kiadásra és 18 hónap STS kiadásra.
    Persze vannak kivételek meg egyéb komplikációk(pl a döntés hogy ejtik a Win8-at a Win8.1 javára), de ez nagyjából és leegyszerűsítve az alap.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Akula #43 üzenetére

    Azok is elég nehezen alapultak volna a nem létező LTS kiadáshoz, lévén az tudtommal Win10-ben jelent meg, előtte nem volt, és amiknek most az utsó köldökzsinórt is elvágták, azok mind a régi fix support policyn voltak, ami ugye az LTS 3 évéhez képest 5+5 év.
    Plusz ezek a suport policyk nem csak a Windows-ra vonatkoznak, hanem mindem MS termékre(tudom, tudom, te nem csak az MS termékekre gondoltál).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #53 üzenetére

    XP-n se lehetett bármit, ott is 3rd party tool kellett a legtöbb custom kinézethez. Ezek a Stardock-szerű toolok Win9x óta velünk vannak, nem véletlenül.

    De mesélj, Mac-en pl mit lehet customizálni 3rd party progi nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #59 üzenetére

    "Most meg a 3rd partynak is erősen meg van kötve a keze."
    Aha, erősen... nagyon erősen.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Sweet Lou 6 #78 üzenetére

    Firefox tudtommal egy ingyenes, open source termék, best effort supporttal.
    A Win fizetős, zárt termék, aminek a supportjára elég durva SLA targetek vannak céges környezetben.
    Nem mindegy.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hcl #89 üzenetére

    Nem, én se hiszem, hogy ez explkicit irányelv lenne, inkább csak egy általános hozzáállás, hogy ők mennek egy irányba amit jónak gondolnak, a többiek meg le vannak ejtve. A customizálásnak pedig bár nem tartanak aktívan ellene, de nem pazarolnak arra sem embermunkaórát, hogy a customizálóknak jó legyen.
    Aztán ez van amikor sokaknak bejön(Win7), máskor meg nagy pofára esés(Win8). De mindig is a tömegeknek gyártják, nem az "enthusiast" rétegnek.

    Őzintén szólva, én nem teljesen értem, hogy miért volt muszáj kiadni a Win11-et ezen a néven - simán kiadhatták volna Win10.1-ként is, senki egy szót se szólt volna... másrészt ez is azt bizonyítja, hogy csak nagyok, nem tévedhetetlenek, pláne nem tökéletesek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hcl #91 üzenetére

    El vagy tévedve, ők valójában nem a felhasználóknak csinálják a cuccaikat, hanem a cégeknek. Nem a végfelhasználókból van nekik pénzük, hanem a nagyvállalatokból, és azoknak bizony nyalják a hátsóját rendesen. Bárki aki igénybe vesz MS premier supportot, első kézből tapasztalhatja.
    Másrészt azért amennyire lehet, barátai ők a felhasználóknak, csak nem azoknak akiknek semmi nem tetszik úgy ahogy ők csinálják.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hcl #95 üzenetére

    "BTW ha a home userek nem számítanak, akkor miért kapálóznak utánuk?"
    Mert kell a mindshare, és az üzleti userek jó része is home userként kezdi, illetve a cégeknek könnyebb egy olyan terméket választani céges használatra, amit a kedves user otthon már megszokott. Ugyanezért nyomják az iskolákban is.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ddekany #94 üzenetére

    "ott sánta, hogy a populáció egy igen jelentős része változatos kisebbségekből áll össze." - amik nem tudnak vagy hajlandóak alkalmazkodni a többséghez? Tudom, hogy látszólag most ez a "korszellem", de tényleg a többségnek kéne a kisebbséghez alkalmazkodni, nem fordítva?

    Az MS nem szabotálja el, csak nem szakad bele, hogy támogassa. Mi is a tömegtermelés mottója, Henry Ford után szabadon? "Bármilyen színű kocsit gyártunk, amennyiben az a szín a fekete." Messze jutottunk azóta, de talán nem annyira messze, mint sokan szeretik gondolni.

    "De amúgy szerintem annyi van, hogy MS már szarik bele..." Igen, ez is benne van, de elég időt töltöttem MS-hez hasonló méretű szervezetben(IBM), hogy lássam, hogy van egy tehetetlensége a céges kultúrának is, amit nagyon nehéz változtatni, mert egy idő után begyöpösödik és afféle szokásjoggá válik sok minden, ami részben jó, mert a (közép)management egyes elemeinek a színvonal alattiságát(Peter elv in action) remekül ellensúlyozza, másrészt viszont a pozitív változtatási szándéknak is erősen ellene tart...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ddekany #98 üzenetére

    Dehogynem, sok dolgot átalakítottak a beérkező kéréseknek megfelelően(pl. kontext menü). Lehet hogy a tálca dolgában nem érkezett be elegendő számú panasz, vagy a háttérben(back-enden) túl nagy átalakítás kellett volna, ami másra is kihatással lenne... sajnos nem tudok semmi konkrétumot azon kívül, hogy sok dolog egyszerűbbnek látszik kívülről, mint amilyen valójában, és azért mert te nem látsz jó okot, az nem jelenti azt, hogy nincs is. Másrészt persze, teljesen lehetséges, hogy valóban annyi van mögötte, amennyit te gondolsz, csak szerintem kisebb a valószínűsége(épp ezért is gondolom én máshogy).

    Egyébként de, embereknek kell más emberekhez alkalmazkodni, mert a Microsoft a nagyobb tömeghez fog, nem a kisebbhez.
    Ha végtelen rugalmasságot akarsz, a Linux épp neked való. Nem egy olyan nagy cég van, emi támogatja is az alkalmazottait a használatában. Otthon meg nyilván szabad a választás(és egyre kevesebb kompromisszummal jár).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz hcl #100 üzenetére

    No komment :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #103 üzenetére

    Igen, pontosan ezt gondolom én is.
    Azon túl, hogy sok erőforrás lett volna visszatenni bele minden Win10-es funkciót, szerintem nem is igazán az volt a cél. Alighanem a Win11 designere mást akart, mint a Win10 volt(különben maradtak volna a Win10 foltozgatásánál) és ahhoz képest nézte meg, hogy mi mennyire fáj projekt erőforrásilag - így esélyesen relatíve kis effort cuccok is kihullhattak, ha nem abba az irányba mutattak, amerre menni akartak.

    Aztán megjelenés után pár helyen visszakoztak, vagy mert belátták, hogy az mégse úgy jó, vagy mert a júzerek egy kellően nagy része kellően hangosan anyázott. Ezzel együtt nem kívánságműsor, az sose volt opció, hogy a Win11-ből Win10-et vagy Win7-et csináljanak, és nem csak a sunken cost miatt, hanem mert nekik is van egyfajta "víziójuk", hogy a Windows merre fejlődjön, és az nem kifejezetten a retró irány.

    Nehogy azt higgye bárki, hogy én nem hiányolok feature-öket, amik a régi Windows-okban még benne voltak de azóta kihullottak(pl. imádnám, ha megint lehetne telepítés előtt válogatni a telepíteni szánt komponensek közt, mint Win 9x-en), de egyrészt én se az átlag user igényszintjén vagyok, másrészt ismerem annyira a Windows-t, hogy a legtöbb dologban az akaratomra hajlítsam, harmadrészt nagyon kevés dolog van a nem változtatható újdonságok közt, amivel nem tudok együtt élni, vagy nem kifejezetten tetszik.
    Meg hát elég öreg vagyok ahhoz, hogy felismerjem, nem körülöttem és az én igényeim körül forog a világ, és többnyire el tudom engedni, amit nem tudok megváltoztatni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ddekany #105 üzenetére

    Több desktopra csoportosítás, aztán Ctrl-Alt-Tab/Win-Tab esetleg...?
    Az én kezem még nem állt rá, de a Linuxosok esküdöznek rá, hogy jó.

    "Mi az irány?" Ezt ne tőlem kérdezd, én csak találgatni tudok kívülről, pont mint te. Annyi nyilvánvaló, hogy nem a végtelen customizálhatóság, hanem minél nagyobb egységesítés és közös nevező. Nem akarnak fragmentálódni, mert fragmentáltságot nehezebb(és nem mellékesen drágább) supportálni. A supportálhatóság egyik legnagyobb elősegítője a standardizálás.
    Meg ne tudd, mennyit szopunk melóban az ügyfél ~6000 szerverével(még ha az én csapatom csak a harmadát is támogatja annak), amik közt van még Windows NT 4 is, meg sok 2003, 2008, 2012, 2019 de már jönnek be a 2022-k is(Win2000-t épp nem rémlik hogy láttam volna)... hathatós automatizálásról(pl. PS alapon) max álmodhatunk... miközben az előző munkahelyemen ugyanennyi szervert sokkal standardebb körülmények közt vígan(= jelentősen kevesebb erőfeszítéssel) lehetett támogatni(és ezek még csak a Windows szerverek, mindkét helyen volt kb. ugyanennyi Linux/Unix is ezen felül)
    Tudom, itt most javarészt kliens OS-ekről volt szó, de nagyjából párokban jelennek meg...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #141 üzenetére

    Ezt szerintem te se gondolod komolyan.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #184 üzenetére

    Hát, ne is egy Debian Stable-hez akard hasonlítgatni...!
    Az unstable-hez képest már nincs akkora különbség, max annyi, hogy nem minden változást tudsz megakadályozni, akár tetszik, akár nem... cserébe kezeli az új hardverek túlnyomó többségét(amíg a gyártójuk is úgy akarja... igen, rátok gondolok, HP meg CreativeLabs)...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ncc1701 #203 üzenetére

    Mint kiderült, hivatalosan sosem mondtak ilyet, az egy nem hivatalos komment volt egy alkalmazottól. Csak afféle jó soundbite-ként elterjedt a médiában.
    Szóval nem jött szembe semmi...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz kopi72 #223 üzenetére

    Kösz, nem.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák