Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LEFTHORSE1

    őstag

    Én Algiebával értek egyet, ideje volna elfeledni a Bialiai Teremtőt, az egész csak buta ősemberek gyülekezetének a saját maguk vígasztalására kitalált FÉRFI egocentrikus mendemonda. Dehát a végtelen tér és időhöz képest minden lehetséges. Ha tényleg létezett egy emberiséget erőssen megfigyelő és irányitó felsőbbrendü lények szervezete, akkor szerintem ma a 100%-os sikerüket ünnepelnék, hisz felszaporodtunk a csillagos égig és olyan társadalomba tudtunk tömörülni ahol nagyjából rend, kényelem és jólét biztositva van. Külömben ezt az Isten-ember kapcsolatot úgy látom mint a paraszt és disznói közti viszonyt, amig felnőnek addig megvédi mindentől, szaporitja becézgeti, majd jön a vágás, szívig szúrja a tőrt... Ezzel azt akarom kihozni hogy lehetséges az hogy itt egy lélektenyészet folyik, az egész létünk lényege valami felsőbbrendü lények haszonélvezése. Még tudok több hülyeséget is írni..

    Cseberből vederbe

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz euchi #5756 üzenetére

    Pedig még elég sok dologról tudnék még írni, nagyon kis korom óta küldtek-járattak a templomba, hittanórákra, amíg mások unottan ''túlélték'' az ilyen előadásokat, addig én keményen odafigyeltem és próbáltam felfogni mint valóság, már 7 évesen megfogalmazódot bennem hogy itt valami nem stimmel, lázadó lettem a lelkem mélyén de Istentől nagyon féltem ezért még magam előtt sem mertem bevallani, nem hogy beszéljek erről valakinek, aztán telt múlt az idő és egyre megvilágosodott lettem, rájöttem hogy a hétköznapi viselkedés az ami igazán számit, minden amire a papok tanitanak haszontalan, fikarcnyi bölcsesség nem árad a mondanivalójukból. Ami az én vallásomban (katolikus) nagyon zavar az a Jézus halála körüli események, ő szándékosan feszittette magát keresztre, tudta-olvasta a proféciákban hogy az Isten fiát keresztre fogják fesziteni, kiprovokálta, hogy mutassa meg az Istennek hogy annyira szeret minket hogy képes megbocsájtani az Embereknek (egy kalap alá vette a bolygó akkori lakoságát és az eljövendő nemzedéket is). És akkor mi az utókór legyünk hálásak azoknak a gyilkos embereknek akik a proféciát beteljesitették, mert alapitottak egy szép vallást? Ha nem öli meg senki Jézust akkor mi lenne a kereszténységgel?

    Cseberből vederbe

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz ollie #5757 üzenetére

    Dehogy hülyéztelek le benneteket, én jó lelkü embernek tartom magam, senkit sem szeretnék megsérteni, sőt igazán szeretlek benneteket, nekem nagy megkönnyebbülés társalogni-leírni azt amit a lelkemet régóta nyomja, tudva azt hogy más tudomásul is veszi. Eltériteni valakit az eredeti hitétől az nincs szándékomban, mert akkor lesülyednék a J-h-v-isták szintjére, és az a világ legszánalmasabb tevékenysége

    Cseberből vederbe

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz kymco #5801 üzenetére

    Nem vagytok szégyen foltok ti hívők, én egyszerüen azt állitom hogy ti nem vagytok Istenhívők hanem Íráshívők. Minden írás embertől származik, főleg azok amelyek az Isten akaratát próbálják felvázolni, mert én azokban az emberi egoizmus durva megnyilvánulásait vélem felfedezni, pl. azt mondják a hivők hogy Isten elvárja hogy imádjuk őt, dicsőitsük és csak neki szolgáljunk, én ha teremtő lennék nem várnám el a teremtményeimtők hogy imádjanak vagy a nevemet hiába ne vegyék, azt viszont elvárnám hogy egymást ne rabolják ki, ne ártsanak egymásnak és értelmes dolgokkal foglalkozzanak a saját jólétük érdekében, nos akkor én nemesebb lelkü vagyok mint Isten? Persze hogy nem, de ha az irásokból kell megismernem Istent akkor én messze demokratikusabb vagyok nála.

    Cseberből vederbe

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz JJános #5807 üzenetére

    Belőled jó kis Torquemada lenne, annyi benned a düh és fenyegetőzés... Azzal a kijelentésemmel hogy a hivők Iráshívők, kirántottam a talajt a Biblia alól (más alól is) mert az nem Istentől származik, az alapkövei csupa olyan történetek amelyek FÉRFI tesztoszteron izomszagu, halál meg vér és megfélemlités. Menj be egy katolikus templomba, mit látsz?, egy haláltusáját vívó emberi test felszegezve keresztbe tett léceken ott lóg a falon, nagyon élethüen ábrázolva, hát nem morbid? s ezt tetézi még az hogy egyesek ott hordják a nyakukban, tudniillik a kereszt az egy kinzóeszköz.( És mi van ha szegényt lefejezik, most gilotint hordanának a nyakukba arany nyakláncon?) És mit akar ezzel üzenni az Egyház ?(nem Isten) Azt hogy nézd emberfia mit tettél az Istenfiával, bünös vagy és nyomorult, ezért szükséged van ránk, hogy javaidból nekünk fizetve engesztelést kapjál. Tulajdonképpen ez a taktika nagyon jól bevált a múlt század barbár népeinél, és nagyjából ezért van ott Európa ahova jutott, a cilivizáció bölcsője
    Remélem nem kapsz szívgörcsöt ha ezt elolvastad
    LAO CE nagyon tetszik amit írtál, helyeslem

    [ Szerkesztve ]

    Cseberből vederbe

  • LEFTHORSE1

    őstag

    Ne lègy vallåsos, de szeresd embertårsadat legalåbb annyira hogy hagyd bèkèn

    Cseberből vederbe

Új hozzászólás Aktív témák