Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Horka1 #8984 üzenetére

    Bánki M Csaba könyvei jók és érdekesek. Ajánlom az Agy évtizedében-t is, amit előbb írt, de szintén nagyon érdekes.

    Olvastam, és hívő, keresztény vagyok. Nem találtam ebben semmi rosszat. amiket idéztél, azok is rendben vannak.

    Az utolsóra reagálnék most. Valóban, a kételkedés nagyon fontos, és a hit fejlődésének egy alapvetően meghatározó szakasza kell, hogy legyen. Igazi érett, felnőtt hite csak annak lehet, aki végigjárta a kételkedés fázisát. Amikor rákérdezett dolgokra, akár el is bizonytalanodott, és el merte engedni az eddig beidegződött Istenképét. Akár az sem kizárt, hogy azt mondja az ember, hogy ő jelen pillanatban egyáltalán nincs meggyőződve arról, hogy Isten létezik. Az igazi érett hit ebből a kételkedésből tud kinőni.

    "Az emberi haladás örök akadálya a szokás zsarnoksága, lévén ez szüntelen ellentétben a szokásosnál jobbra vágyás hajlamával... John Stuart Mill (1806-1873)""

    Most idézzem Jézus Krisztust, vagy tudod, mire gondolok? tulajdonképpen Jézusnak ugyanez volt a baja a farizeusokkal is. Az ősök hagyománya fontos volt nekik, a lényeg meg sehol. Jézus pedig kézmosás nélkül is evett. És csinált hasonló dolgokat, ezzel megmutatva, hogy a szokás egy dolog, de az igazán fontos dolgokra kell fektetni a hangsúlyt. Kereshetek konkrét igehelyet.

    ""Minél előbbre halad a tudás, annál jobban megkettőzi erőfeszítéseit a butaság, hogy fenntartsa az előítéletek hatalmát... (Nicolas-Sebastian Roch de Chamfort-1741-1794)""

    Itt a fórumon is láttam erre példát, de ez nem keresztény, vagy vallás specifikus. De természetesen vallásos emberek sem kivételek.

    Azt hiszem, Bánki M. Csaba könyve kitűnő olvasmány, és keresztény embereknek szinte kötelező is, mert segítheti őket a hitük fejlődésében. Jól tetted, hogy szóltál róla itt a fórumon.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • JJános

    addikt

    válasz Horka1 #8984 üzenetére

    Ne haragudj, ezt a kifejezést hol szedted össze, hogy "spiritiszta hívő"?

    Spiritiszta szót, az okkultságokhoz hallottam hozzárendelni.

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák