Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JJános

    addikt

    válasz euchi #5884 üzenetére

    A biblia, és a tudomány közötti vita egyik ékes bizonyítéka: Dávid király zsoltárában, ha jól tudom, már le van írva, hogy a föld gömbölyű.
    A tudomány meg lapos földről beszélt.

    A vaskloriddal történő maratást, egy leleplező cikkben olvastam. Nagy mértékben öregítette a koponyát. Azt meg tudjuk, hogy ahol mérés történik, egy kis pénzért kijöhet más eredmény is.

    2007-05-06 óta itt!

  • lao ce

    aktív tag

    válasz euchi #5884 üzenetére

    megmagyaraznad megegyszer ezt az egeszet? ha a szobam sarka ott volt akkor hol volt a te szobad sarka? es akkor miert az en szobam es a te szobad ha nincs ter meg ido? szoval a te szobad az en szobam sarka is volt azaz minden egyenlo? te kommunista vagy? borzalmas. a tao le fog sujtani rad.

    van egy otletem. olvasd el az idezeted elso bekezdeset es gondolkozz rajta, ne fogadj mar el mindent csak azert mert szerinted aki irta okosabb nalad.

    "Hubble megfigyelései azt sejtetik, hogy bizonyos időpontban – az ősrobbanás, a Nagy Bumm idején – a világegyetem végtelen kis méretű és végtelen nagy sűrűségű volt. "
    idaig oke.

    "Ilyen körülmények között érvényét veszti a tudomány összes törvénye, tehát lehetetlenné válik a jövőbeli események előrejelzése. "
    nem, nem igaz. csak ervenyet veszti a tudomany osszes "jelenlegi" torvenye.
    kifejezetten vaskalapossag (nem akarok irni olyat tudos gog) olyan joslatokba bocsatkozni hogy a jelenlegi tudasunk alapjan mi lehetetlen. legfeljebb 'mai tudasszintunkon elkepzelhetetlen'.

    "Ha voltak is események a Nagy Bumm időpontja előtt, semmiféle hatást sem gyakorolhattak a jelenlegi körülményeinkre. "
    velemeny, hit.
    o egy jelenlegi tudos, az elozo mondatban irta hogy semmit sem tud errol hiszen a dragalatos tudomanyanak nincsenek ra eszkozei. azaz nem tud kovetkeztetest sem levonni hogy mi mire hat. szoval ez csak duma.

    "Létezésüket figyelmen kívül hagyhatjuk, mivel semmiféle megfigyelhető következményekkel se jártak. "
    azt hagyok figyelmen kivul amit akarok. az ember arra kivancsi amire kivancsi akar lenni, olyan kerdeseket tesz fel amikre jelenleg nincs valasz. es meg ha sohasem lesz valasz ra akkor is ott lesz a kerdes. emberi termeszet.

    azzal hogy te a mondatnak megfeleloen szajkozod a velemenyed (ertsd: a tiltott -akarom mondani- a szerinted ertelmetlen kerdesek problemaja), ugy nez ki kivulrol hogy azza valsz amive nem akarsz. a tovabbiaktol megkimellek :)

    kulonben nagyon tisztelem az urget es szeretem olvasni a konyveit.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák