Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Makaveli #2501 üzenetére

    mert van, amit egyelőre nem tudnak tudományosan megmagyarázni. régebben mégtöbb dolog volt, amit azóta részben meg tudtak tudományos megközelítéssel. de egy 600, vagy mégtöbb évvel ezelőtt élt embernek csoda volt (pl. a mágnesesség, vagy a statikus elektromosság, az égitestek mozgása, vagy maguk az égitestek rendszere), azt nem tudták maguknak értelmesebben elmagyarázni, csak úgy, hogy van egy felsőbb erő, ami ezeket pont úgy hozta létre. aztán ennek a lényegi része szépen kikopott, maradt egy váz, amit továbbvittek, ezáltal isten nem mint pusztán "felső erő" lett jelen, hanem emberarcú, a világ felett uralkodó hatalom, aki az emberekkel játszadozik, jutalmaz, büntet, stb.

  • kai_sehmet

    csendes tag

    válasz Makaveli #2501 üzenetére

    "Istent miből láthatom, érezhetem? Ha a további életem jól sikerül, lehet hogy Neki köszönhetem, de lehet hogy annak, hogy sokat tanultam, vagy más okokból kifolyólag... Miért hisznek az emberek Istenben???"

    Én amikor azt írtam, hogy isten segített nekem, arra utaltam, hogy nemegyszer voltam már általam reménytelennek érzrtt helyzetben amikor úgy éreztm mindennek vége, aztán egy láthatatlan erő továbbsegített, elvitt a következő lépésig. Mintha azt mondta volna: rajat, ne add fel, meg tudod csinálni, d eküzdened kell érte.
    Persze az is lehet hogy a véletelenek sosrozatos összjátékából kiindulva hiszek egy általam istennek hívott erőben amikor pedig csak véletelen volt az egész. De szerintem véletlenek ilyen szinten nincsenek.

    tildy:
    Hogy miért? Erre én sem, ahogy más sem tudja a választ. Megpróbáljuk megmagyarázni, hogy"nem érthetjük szándékait" de senki sem tudja. Én sem. De veletek ellentétben, attól még hinnem kell Benne. Ez egy megmagyarázhatatlan dolog. Egy érzés. Lehet, hogy tévedek, de nem hiszem :))

    csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

Új hozzászólás Aktív témák