Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Noddy #19461 üzenetére

    Te a „keresztedet” érzed sárba tiporva. Ez nálad mit jelent? A hitedet, ami egyes egyedül benned alakult ki, vagy az egyházad tanait, vagy a kereszténységet en bloc? Vagy a „keresztedet”, mert te a saját kis sátánjával küzdesz magadban, és érintve érzed magad a felvetett kérdések miatt?
    De konkrétumokat írjál, ahogy én is azokat írtam! Milyen állítással, megfogalmazással tiportam sárba a „keresztedet”? Kálvin tevékenységének leírása, jellemzése lenne ez? Akkor te hogyan határoznád meg kymco kategorizálásával élve Kálvin és a többi egyházi vezető távolságát Jézustól annak fényben, hogy pusztán hitbéli eltéréseket elegendőnek találtak arra, hogy elpusztítsanak egy keresztény embert. Ahogy Luther is erősen üldözte a baptistákat, akár a tűzzel-vassal való kiirtásukat is helyesnek tartva.

    És ha már reformátusnak vallod magad, felteszem a kérdést: ha Kálvin azt írja:

    „Eleve elrendelésnek pedig az Isten azon örök elhatározását nevezzük, amellyel önmagában elvégezte azt, hogy akarata szerint mi történjék minden egyes emberrel. Isten ugyanis nem egyforma állapotra teremt mindenkit, hanem némelyeket az örök életre, másokat pedig az örök kárhozatra rendelt már kezdettől fogva.”

    akkor honnan vette ő és a többi egyházi vezető a bátorságot, hogy bárkinek a cselekedeteit megítéljék, és kivégezzenek egy embert. Ez a meg- és elítélés és kivégzés nem Isten akaratával való szembeszegülés? Vagy magát az isteni akarat végrehajtójának tartotta és tartatta másokkal? Mennyiben is különbözött volna akkor a pápától? Avagy nem végtelen elbizakodottság-e ez a részről? Ezékiel 18:23,31–32

    „Hát kivánva kivánom én a gonosznak halálát? ezt mondja az Úr Isten! nem inkább azt, hogy megtérjen útjáról és éljen?”

    „Vessétek el magatoktól minden vétkeiteket, melyekkel vétkeztetek, és szerezzetek magatoknak új szívet és új lelket; Miért halnátok meg, oh Izráel háza!?
    Mert nem gyönyörködöm a meghaló halálában, ezt mondja az Úr Isten. Térjetek meg azért és éljetek!”

    A linkelt cikket amúgy elolvastad? Vagy legalább csak rákattintottál? Csak hogy lásd, kik írták, milyen alkalomból!
    Az hsz-em utolsó két mondatát is elolvastad, vagy annál korábban leszállt a lila köd, és úgy írtad meg a tiédet?
    Ne fogadnám el a fundamentalistákat? Dehogynem. Az érvek nélküli, csak bibliai idézeteket felhozó társalgási, térítési tevékenységüket nem fogadom el bizonyos esetekben, amikor pl. a világ teremtése vagy az özönvíz kerül szóba, csak hogy két jellemző témát említsek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák