Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17700 üzenetére

    "Isten kezdeményezi a kommunikációt minden emberrel Szent Fiában. Ha erre az első "kérésre" nem mondasz teljes lényeddel IGEN-t...
    Ő kezdeményezte/kezdeményezi a párbeszédet. Mindig.Neked válaszolni kell."

    ezek alatt mit értesz pontosan?
    mert az én olvasatomban ez biza azt jelenti, hogy HA HALLOK róla és HA HISZEM, akkor majd jönnek a továbbiak
    egyébként nem
    márpedig sztem az lenne az igazi, ha olyan embereknek is lennének egyértelműen isteni eredetű élményeik, akik azelőtt még csak nem is hallottak a létezéséről

    először írni akartam azokat is, akik esetleg kifejezetten NEM HITTEK benne
    de az már nem jó pölö, mert már ők is HALLOTTAK róla
    tehát az elméjük, a tudatalattijuk, vagy a nemtommilyük már összedobhatott nekik egy ilyesfajta megtapasztalást, amit aztán ők már istentől eredőnek tulajdonítottak

    itt van ez az orvos aki nem hitt a halálközeli élményekben, aztán mikor ő is "átélte", akkor könyvet írt róla
    és mindenki ájuldozik, hogy hű meg hú ez most akkor mekkora bizonyíték a dolog létezésére
    hát sztem meg pont nem az
    marhára nem
    mivel ez a csávó is HALLOTT korábban a dologról
    bőven
    (mert így tudott ugye nem hinni benne)
    tehát őt is simán megvezethette a saját elméje, volt miből összeraknia az "élményt" a pasi számára
    remélem érthető, hogy mit akarok mindezzel mondani

    vagy ugyanígy némileg bizonyíték erejűnek érezném, ha nem csak mindenki szubjektíven, önmagán belül élne át ilyesfajta isten-élményeket, hanem egyszer kollektíven is egy nagyobb csoport minden egyes tagja kivétel nélkül
    (és a kollektívet megint nem úgy értem, hogy a csoport minden egyes tagja megint önmagán belül éli át)
    mint amik le is vannak írva a bibliában is
    csak éppen azok már ellenőrizhetetlenül régen történtek
    ha történtek
    tudom én azt is, hogy miután teljessé válik ami addig részleges volt, akkor el lesz távolítva a részleges
    de ez így önmagában sztem megint inkább csak a csalás 1 újabb zseniális sarkalatos pontjának tűnik, mintsem bizonyítéknak bármire is

    liam neeson jól megfogalmazta helyettek a fehér pokol c. filmben:
    "a hitemet akarod?
    érdemeld ki!"
    vagy vmi ilyesmi:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák