Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz pocokxx #16914 üzenetére

    "Nagyon otrombán általánosítasz, ami nem csak, hogy hamis, de még sértő is..."
    Szerintem elég jól megállja a helyét az amit írtam.

    "Nem tartom magam sem tudatlannak, sem megvezetett embernek, sem olyannak, akit bármilyen ostobaságra rá lehetne venni, ha kimondják Krisztus nevét..."
    Nem állítottam azt hogy te ilyen lennél. Nem állt szándékomban megbántani téged. Akinek nem inge...

    (#16917) kymco:
    Hidd el, hogy a világ sokkal barátságosabb és élhetőbb mint amilyen régen volt. Amiket meg a többi hozzászólásodban írsz, hogy kiszolgáltatottabb az ember, csak részben igaz. Ma is élhet bárki olyasformán mint régen, csak ezt kevesen vállalják be. Viszont van egy vallási közösség akik pont erről híresek. Az Amishokról van szó természetesen.
    Valahol csodálom őket, de úgy vélem átestek a ló túloldalára. Lehet viszonylagos harmóniában élni a természettel anélkül, hogy megtagadnánk magunktól a modern kor vívmányait.
    Ha valaki tanyán él, jószágokat nevel és földet művel, van némi szerszáma és fa/széntüzelésű sparheltje, kályhája, füstölője, stb az mivel lenne hátrányosabb helyzetben mint egy középkori paraszt akinek az idejében még gyógyászat sem volt csak kuruzslás és ha a földesúr úgy gondolta akkor bármikor elhurcolhatták katonának vagy egy bányába dolgozni?

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák