Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #15464 üzenetére

    Azért nagyon rossz a példád, mert az egyik esetben az égnek örülsz, a másik esetben pedig a szabadságnak. Ha nem ugyan az az ég lenne akkor is boldog lennél, mert szabad vagy. Erre írtam azt is korábban, hogy más az anyukámnak örülni és más a kajának, de ezt valami ismeretlen ok miatt folyamatosan összemosod :) Elmondanád, hogy miért?
    "ugyan azokat az esemenyeket tapasztalva" Ennek a kijelentésednek mondasz ellent. Ha kiállok a teraszra az nem ugyan az az esemény, mint börtönből szabadulni.
    Azt nem tagadom, hogy a kihívás nem vezet boldogsághoz, de csak akkor, ha az teljesül. Ha kiérsz a szarcsövön, csak azután leszel boldog, ha nem akkor nem leszel az. A zenész hiába skálázik napi tíz órát, ha utána nem játszhat zenét.

    Csak itt az értelmező kéziszótár bejegyzése, hogy tudd, hogy miről beszélünk: "Monoton: kevés vagy semennyi változatosságot nem mutató."
    Egyébként a belinkelt idézeted is rámutat, hogy maga a gyakorlás se monotonitás, mert van benne fejlődés, nem ugyan azt ismételgeti éveken keresztül hanem folyamatosan halad előre. Sehol nincs ott a monotonitásod. Ahogy te is rájöttél, hogy maga a gyakorlás a zenélés, ahogy nekem is, de az nem monoton, a fentebb kifejtett okok miatt. Ezért lelik örömüket a zenélésben, ezt látom a zenész barátaimon, ismerőseimen is. Fejlődnek, haladnak előre, újabb és újabb darabokat tanulnak meg, ettől boldogok és nem attól, hogy egy helyben topognak, de erre azt hiszem te is rájöttél, mire a hozzászólásod végére értél. Szóval a monoton helyett valami más szót kellene keresned, mert ennek így nincs értelme. Ennél logikusabban én se tudom leírni :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák