Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Crystalheart #15159 üzenetére

    Félreértesz, én az anyagiakról beszélek csupán, de ezt érthetjük nem csak anyagi dolgokra.
    Persze, lehet boldog az ember Isten nélkül is (előtte azonban jó lenne a boldogság szóval tisztában lenni, de ez most nem lényeges), de teljes úgy lehet az ember élete, ha kapcsolatba kerül a teremtőjével. Pascal mondta, hogy minden ember szívében egy Isten alakú űr van amit egyedül csak Isten képes betölteni. Úgy érzem, hogy ez nem csak az én kivetítésem.

    Amennyi életet eddig meg tudtam ismerni, hívőkét és nem hívőkét, mindenhol tapasztaltam vagy az űrt, vagy azt, ahogy Isten ezt betöltve hogyan teljesíti ki azt. Láttam utolsókat rúgó alkoholistákat új életet kezdeni, zárkózott, nyilvános megjelenéstől sokkot kapót, lelkészi szolgálatban kiteljesedni, hajléktalan részegest új célokkal, tartalmas élettel gazdagodni stb.
    Látom, hogy hogyan teszi az emberi életeket teljessé azzal, hogy segít megtalálni azt amire a legjobbak, amire teremtve lettek. Hogy nincs átlagos ember Isten előtt, nincs selejtes élet, hanem minden élet egyedi és különleges.
    Isten pont nem uniformizálni akar minket, hanem hogy egyediségünkben kiteljesedhessünk.

    ui. Szerintem a Narnia nagyon jó, persze itt a könyvre gondolok, a film is tetszett, igaz fenntartásokkal. És a Híd Terabithia földjére című film is nagyon tetszett.

    Alapvetően nekem sem vallásra van szükségem. A kereszténység nem egyfajta szolgáltatás, ami segít jobbá tenni az életet, segít megmagyarázni megmagyarázhatatlan dolgokat, megtanítani jobbá lenni. Nem túlélő technika, nem jellemformáló tréning. A kereszténység kapcsolat Istennel, amire teremtve lettünk. És mindenki, nem csak a magukat kereszténynek tartóké. Azért van szükségünk rá, mert erre vagyunk teremtve. Lehet Istennel való kapcsolat nélkül egy teljes életet végigélni, csak nem érdemes.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák