Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erpi

    csendes tag

    válasz Cobra. #8024 üzenetére

    Köszi, akkor szerinted nem lett baja. Ma kicseréltem a ventit, de nem láttam benne semmi elváltozást, sem a kondikon, sem a tekercseken, sem egyéb alkatrészeken. Szaga sincs.
    Egy 4 éves ASUS-ról van szó egyébként. A hibát szerintem úgy követtem el, hogy zörgött a csilli-villi kék led-es ventilátor. Egy másik fórumban olvastam, hogy a legegyszerűbb megoldás az olajozás, így egy pár csepp olajat kapott tőlem. Eleinte ment rendesen, de valószínű, hogy a benne lévő kenéssel együtt, és a párásabb levegő miatt (télen bentre teregetünk) inkább ragad, mint csúszna. Meglöktem a kezemmel a ventit, és alig forgott, mintha folyamatosan fékezve lett volna, meg is állt. - legyen ez tanulság!
    Egy cooler mastert kapott tőlem. Az volt itthon, tudtam, hogy jól működik, már kipróbáltam. A ford szám visszajelzése is jól működik, és 5v mellett is teker szépen. A tápon, dicséret legyen: szabványos csatlakozó van. :R (nem kell semmit forrasztani, gányolni...stb) De a vezeték sorrend más! A ventiken általában: Fekete/Piros/Sárga. Ugyanúgy tartva a csatlakozót itt: Sárga/Fekete/Piros a bekötés. Így egy tű segítségével ki tudtam venni a szálakat, és átvariáltam a vezetékeket a megfelelő sorrendbe. Most rendben működik. Minimum feszültséget kaphat az "ú"j ventilátor, mert nem forog gyorsan (ezért szerintem arra érdemes odafigyelni, hogy alacsony feszültség mellett (pl. 5v) is elinduljon a ventilátor) de hátul érzem, hogy van légáramlás. Jobb, mint a semmi, és legalább csendes. :D
    Mások szerint sem károsodott a tápegység? Ugyanolyan megbízhatóan működhet, mint a probléma előtt?

Új hozzászólás Aktív témák