Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Hulk24 #597 üzenetére

    A koax többszörösen árnyékolt, sokkal jobban bírja az ilyesmit, mint a hálózati kábelek. Én olyan 70%-ra mondom, hogy lehet egymás mellett vinni, de sosem próbáltam, és nem szívesen tenném. Szerintem várj meg valakit, aki már csinálta, esetleg kérdezd meg azonnali kérdéseknél vagy a hobbielektronika fórumban.

    Az a baj a klímával, hogy 200 és 1500 watt között fogyaszthat, szóval ha alacsony fogyasztással próbálod, és nem zavarja pl a tv adást, az még nem jelenti azt, hogy nagy fogyasztással is ugyanez lesz a helyzet. Ami feszültség indukálódik a kábelekben az szerintem simán meg tud csípni, ha hozzáérsz a koax csatlakozójához. Velem legalábbis már volt ilyen. Gondolom a készülékekben ez nem tesz kárt, mert az árnyékolásban fut, de azért kellemetlen. Nagy fogyasztóknál már az árnyékolás sem feltétlen nyújt elég védelmet, és szétesik a kép, vagy károsodik a készülék. Azt én sem tudom, hogy mekkora teljesítmény kell, hogy már az árnyékolás se legyen elég. Gondolom függ a szakasz hosszától, amin párhuzamosan mennek és az árnyékolástól is. Szerintem ez olyasmi, hogy tapasztalati tudás kell hozzá. Amit esetleg tenni tudsz, hogy berakod a koaxot, felteszed maxra a klímát, aztán mérsz feszültséget a tüskén meg az árnyékoláson is.

    Apropó, van itt valakinek tapasztalata a galvanikus leválasztókkal koaxhoz? Mennyire cseszi szét a tv adást és az internetet, ha beteszek egy ilyet? Gondolom hozzáad valamennyit a latency-hez, de jó lenne tudni mennyi az annyi.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák