Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Elar #410 üzenetére

    Ha fali aljzatot akarsz, akkor tömör rezes fali kábel kell, mert csak az szerelhető anyára. Ha gigabites sebesség, akkor cat5e vagy cat6, ha gyorsabbat tervezel hosszú távon, akkor cat6a fog kelleni. Ha fél-egy méteren belül fut vele párhuzamosan villany másik csőben, akkor árnyékoltat érdemes venni (STP,FTP), viszont annak az árnyékolását akkor földelned kell a szerver szobádban egy földbe vert réz tüskén. Összekötőnek switch panel-t szoktak használni a router/switch és a falból jövő kábelek között. Ebbe pattintják be a kábelre szerelt keystone modulokat, amikbe aztán a patch kábeleket dugják, ami a router/switch-el összeköti őket. Keystone-t használhatsz a fali aljzatoknál is. Kell neki szerelődoboz meg kell neki 90°-os wall plate. Árulnak 45°-osakat is, de nekem abban nem fért el rendesen a cat6a-s modul. Ha árnyékolást akarsz, akkor legalább a falban futó kábel árnyékolt kell, hogy legyen, és a switch felőli keystone fém borítású kell, hogy legyen. Ez a borítás vezeti az árnyékolást a switch panel-re, ami szintén fémből van, aztán onnan meg már le tudod vezetni a földelésre. Sokszor fém rack szekrényt használnak, és annak a lábán földelnek, de az inkább nagyobb szervertermekre jellemző. Kicsiben érdemesebb lehet rátákolni a vezetéket a switch panel-re, bár ez ízlés kérdése. A szereléshez kelleni fog valamilyen hálózatos szerszámkészlet (minimum teszter, krimplelő és vágó), illetve keystone-nál érdemesebb szerszám nélkülit venni. A szerelésről van rengeteg video, nem annyira bonyolult. Talán az árnyékolás elvezetése egy kicsit, én azt erősítőhöz való kábeles videoban néztem meg. Egyébként volt már ezekről szó, nézd vissza. Nem olyan nagy téma az egész, már amilyen szinten nekünk kell otthonra. :-)

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák