Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sdccds56

    csendes tag

    Én ezidáig a BladeNet seedszervert használtam. Igaz itt is napokat kellett várni az account elkészültéig, de korrektek - gyorsan egy email váltással a torrentklienst is átcserélték Utorrent 1.6-ról 1.8-ra. :C
    A sebességgel sem volt gondom, viszont az ftp-jük elég lassú volt.
    Én javarészt blurayeket töltöttem le és seedeltem vissza. A serverre letöltött bluray állományok, amelyek esetenként 40-50 GB méretűek voltak rendkivül lassan jöttek le, max. 600kb/sec a gépemre.
    Nálatok milyen sebességű a használatos seedszerver ftp kapcsolata??

    Most olyan seeedservert keresek, ahol az ftp sebessége nagyságrenddel nagyobb. Tudtok ilyent ajánlani???

    Üdv.

  • sdccds56

    csendes tag

    válasz headhunter #734 üzenetére

    Hello!

    Tehát, ha jól értelmezem a 100mbit-es elérés - szándékosan nem irok servert - havi szinten 15.000 Ft-ba kerül: Ez lazán megérné nekem, mert a 8 mbites ADSL-ért fizetek majdnem 10.000 Ft-t. Azért nem mindegy, hogy a letöltés 8mbit(1Mbyte/sec) vagy 100mbit(12,5 Mbyte/sec) - a feltöltésről pedig nem is beszélve -(512k vagy100mbit) - simán megéri másfélszeres áron befektetni.
    A DigiNet-nél már létezik 30mbites sávszéllel elérés cca. 3.500 Ft-ért, persze ez még mincs mindenütt kiépítve.

    Kérdésem tehát:
    Nos, hol lehet ilyen szolgáltatót találni, aki 100mbites sávszélességet tud adni, - ami csak az enyém - azaz nem bérlemény!.

    Eszem ágában sem lenne seedservert üzemeltetni, csak egyedül használnám.

  • sdccds56

    csendes tag

    válasz headhunter #738 üzenetére

    Hello,

    Bizony nekem is jól jönne egy ilyen sebességű elérés. Viszont most nem panaszkodhatok. A héten járt le egy havi seedserver bérletem. Egyedül voltam egy gigabites seedserveren, 80 GB-s vinyón 8.000 Ft-ért és egy hónap alatt 4 TB-t seedeltem vissza. A sávszélességen - a tulaj elmondása szerint 10-en osztoztunk, de sosem volt teljesen kihasználva. Igy sokszor előfordult, hogy tartósan 10-15 Mbyte/sec-vel tudtam visszatölteni. Egyszer sem észleltem leállást.

    A jó arány titka:

    -ingyen torrentet tölts és seedelj vissza.
    -egyből kattanj rá a cuccosra, mig a nagysebességűek töltik, hisz ők is ugyanolyan nagy sebességgel töltenek vissza. Ez a torrent nagyságától függően 10 perc - félóra is lehet. Ennyi idő alatt optimális esetben a torrentfájl dupláját is vissza lehet tölteni.
    -kb. 20-30 percenként cserélgesd a torrenteket, ha lehetőséged van rá és a trackeren nincs seedkötelezettség.
    -lehetőleg a nagy sorozatokat részesítsd előnyben - én 37 gigás sorozatot töltöttem fel és három nap alatt csak ebből a népszerű sorozatból 200 GB-t seedeltem egy freeleech időszakban.
    -5-6 slot-nál többet sose használj - nekem 12 slotom volt, de egyszer sem használtam ki - a vinyó csak kinlódott volna. Ezért sem értem, miért jó a sok slot??? A saját netemmel sem futtatok soha 4-5 torrentnél többet. Számomra a korlátlan slot komolytalan, ezért felejtős.

    Úgyhogy most egy időre búcsút intettem a seedservernek, sikerült mindenhol jó arányt elérnem.

    Egyébként nem tudom mi lesz. Szerintem a recesszió idővel ide is begyűrűzik majd. Sokaknak nem lesz rá pénzük, hogy kifizessék - még a gyakran nevetségesen olcsó havidijat, hisz nem létfontosságú dologról van szó. Előbb-utóbb mindenki ott spórol majd, ahol tud. Egyes szolgáltatók becsődölnek, vagy vélhetőleg talán rendkívüli kedvezményekkkel csalogatják majd az arányt javítani szándékozókat.

  • sdccds56

    csendes tag

    válasz Gézengúz #741 üzenetére

    Valószínű félreérthettél. A server 1 gigabites, amin több vinyó volt, közülük az egyiken, ami 80 GB-s volt csak én voltam egyedül. Tehát igy osztozhattunk 10-en a gigabites serveren.

    Én napközben dolgozom, ezért csak az esti órákban tudtam a torrentekkel foglalkozni és hétvégén pár órát, valamint a húsvéti időszakban napközben 3-4 órát és esténként 2-3 órát. Viszont mikor foglalkoztam a dologgal, csak addig seedeltem, mig 10-15 Mbyte/sec alá nem csökkkent a feltöltés, - sokszor félóra elteltével 10-15 másodperc alatt lement a sebesség pár száz kbitre - igy váltottam egy másik torrentre. Szerencsémre free időszak is volt, tehát klappolt minden. Ezért is irtam, hogy "legtöbbször" - tehát "nem mindig" volt a sebességem annyi, amennyi. Nyilván napközben, mikor nem figyelhettem kevesebb volt. Igy ezért sem lehetett 40TB a feltöltésem egy hónap alatt.

    Korábban huszadmagammal voltam egy másik szerveren. A többiek annyira lefoglalták a sok slotos letöltéssel, hogy legalább másfél óráig tartott, mig egy 4.7 gigás DVD torrentet létrehoztam. Mostan a 37 gigás sorozat torrent nem telt fél órába.
    Akkor a feltöltésem néha volt csak 1 Mbyte/sec-nél több, igy jóval kevesebb arányt tudtam ugyanilyen technikával elérni, mint most. Pont ezért választottam a drágább, gyorsabb servert. Két hét alatt a korábbi arányjavítást el is használtam, ezért is kellett váltanom. Most egy jó ideig már nem kell bérelnem.

    Egyébként ezidáig csak a Távoli asztalt használtam, bár volt WebUI-s elérésem is, de azt nem kedvelem. Ragaszkodtam az Utorrenthez.

Új hozzászólás Aktív témák