Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wikings2

    őstag

    Sziasztok!

    A CM Admin információja szerint ipv6 címet kapok amit szeretnék 4 re visszaállítani. Az új weblapos felületen csak egy ilyen menüpont érhető el: "IPV6 protokoll beállítások" ami egyszerüen átdob egy nagyon high-level QA oldalra. Mostanság hogy lehet a weblapon keresztül átállítani ezt?
    Az eredeti problémám az hogy közel 1 hónapja az internet szakadozik és a log fájlban is követhető hogy mi történik:

    Illegal - Dropped FORWARD packet: SRC=2a01:05d0:8369:7800:d132:115f:cb1e:ddc1 MAC=01:5C:6E:7E:45:86;CM-MAC=34:2c:c4:41:d4:8e;CMTS-MAC=00:01:5c:6e:7e:5e;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;
    DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=34:2c:c4:41:d4:8e;CMTS-MAC=00:01:5c:6e:7e:5e;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

    Van hogy egy órában 4x is megtörténik ez, ma csak reggel 8 óta 2x megtörtént. Erre orvoslásul kaptam azokat a tanácsokat hogy lehet érdemes ipv4 re váltani és a CM boxot lecserélni valami értelmes modemre.

    Köszönöm szépen előre is!

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • wikings2

    őstag

    Sziasztok!

    Budapest 13. kerület népfürdő utcában tegnap reggel óta használhatatlan az internet szolgáltatás. Betelefonálás után azt az infót kaptuk hogy estére kijavítják a hibát amiről nem sok részletet tudtak adni az ügyfélszolgálatosok. Ma reggel is ugyan erre keltem és azon kívül hogy a hölgy a telefonban azt mondta hogy kb 30 betelefonálást kaptak az itt levő házakból összesen és "dolgoznak az ügyön", nem nagyon tudott más infóval szolgálni . Ilyen esetben mit lehet tenni? Hétvégi műszak még elgurult egy beaktivált 1 napos korlátlan mobilnettel úgy ahogy de a holnapi napon már nem biztos hogy elég lesz az egész háztartásnak egy mobilnet kiszolgálni 3 home officeozó igényeit. Eléggé specifikusnak tűnik a hiba erre az utcára / kerületrészre nézve szóval gondolnám hogy a szolgáltató csak tud valami alternatív lehetőséget nyújtani a kimaradás időszakára nézve az érintetteknek mint pl ideiglenes mobilnet stick vagy bármi hasonló? Esetleg bárkinek bármilyen tapasztalata ilyen téren van? Csak találgatni tudunk itthon hogy mit tegyünk, de elég durván hangzik hogy csak azért hogy holnap dolgozni tudjunk napi 1000 ért vagy heti 3500 ért aktiválnunk kell fejenként a saját szolgáltatónknál korlátlan netet + ketten PC ről dolgozunk laptop nélkül amikben nincs is wifi stick jelenleg hogy osztott internetről lehessen valamiféle munkának csúfolt tevékenységet folytatni.

    Köszi előre is a tippekért! Üdv!

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • wikings2

    őstag

    válasz Intruder2k5 #104517 üzenetére

    Köszönöm szépen az infót, valószínüleg akkor még holnap mobilnetezünk aztán imáadkozunk hogy aznap megjavítsák a problémát! :R

    ish4d0w

    Sajna telekomosak vagyunk mobilon így ez nem játszik, de jó tudni hogy egy szolgáltatón belül létezik ilyen alternativa. Lehet érdemes egy olcsóbb vodás mobilelőfizetést beüzemelnünk amíg itt lakunk vésztartaléknak! :) Köszi az infót

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Új hozzászólás Aktív témák