Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anglergab

    addikt

    válasz kabelmania27 #91623 üzenetére

    Ha jól tudom, 128 kbps-es chello csomag volt először, ez dupla ISDN-nek/első ADSL-nek felelt meg. Az első (?) WebStar modemen még volt USB csatlakozó is, ha a gépen nem volt Ethernet, de azon jóval lassabb volt a kapcsolat.
    Ez a modem DOCSIS 2.0-s volt, Broadcom chipset volt benne.
    Náluk volt az elsők között IP alapú vezetékes telefon (VoIP, MGCP protokoll), ami külön dedikált csatorna/VLAN nélkül a neten utazott (OTT). Sokáig volt egy "UPC Phone" nevű app, amivel mobilról lehetett használni a vezetékes telefon előfizetést, tetszőleges wifi vagy mobilnet kapcsolattal, szintén OTT módon.
    Úgy tudom, kezdetben nem volt engedélyezve az internetkapcsolat megosztása switch/router-rel, csak egy adott MAC című saját PC-ről lehetett csatlakozni.
    A saját routereket a wifi miatt kezdték sokan használni, sokáig egyet jelentett szinte a wifi és a router. Mivel ahogyan egy háztartásban egyre több PC lett, és hiányzott az UTP a falakban, sokszor nem volt praktikus UTP kábeleket kihúzni mindenhova.
    A szolgáltatás úgy fejlődött, hogy az optika egyre közelebb került a felhasználási helyhez (Fiber Power), jellemzően néhány utcán belül van az optikai elosztó node. Egyre kisebbek lehettek a szegmensek, egyre nagyobbak a node betápok (100-500-1000 Mbps), így egy felhasználóra átlagosan egyre nagyobb kapacitás és az infrastruktúra fejlesztésével egyre több csatorna jutott.
    Jelenleg az ED3.0-ban elméletben tetszőlegesen sok letöltési csatorna (a gyakorlatban max. 32 db) és max. 8 db feltöltési csatorna használható. Ezt a CB 24 db-ra limitálja.
    Elméletben már 20 db ED3.0 csatorna is képes 1 Gbps-re (az a max. sebessége a teljes szegmensre és a CB-nek is), ám jellemzően ED3.1 fejlesztés után vezetik be a szolgáltatók a gigabites előfizetői csomagokat.
    A hálózatoknak jellemzően az előfizetői szakasz a legdrágább, leghosszabb részük, ott a legnehezebb fejleszteni, sávszélességet (MHz) növelni. 1 GHz felett pedig különösen nehéz, a sok cserélendő komponens miatt. Laborban a kábelhálózatok képesek lehetnek akár 1,8 GHz-es működésre is, de a gyakorlatban jelenleg az nem praktikus.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák