Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maladar

    tag

    Sziasztok !
    A DirectOne-t CAM modullal tv-be téve használjátok? Műküdik úgy a timeshif és a rögzítés?
    Idős szüőkhöz Digi és DirO között a DOnt rendelném a CAM modul lehetősége miatt, szeretik a timeshiftet használni és egy vezérlővel a tv guid-jával is jobban el lennének.

    2021es LG, azt kopróbáltam, hogy beledugva a tányérról jövő kábelt, a tv leszedi a digis és do s adókat is, persze, modul hiányában nem nézhető, viszont a Galaxy4 nem volt kódolva, azon kipróbálta, hogy fel is vette és time-shift is jól működött. Ez CAM modullal is működne?

    Illetve sokat visszaolvasa, viszonylag gyakori a csatornák változása, ha jól értettem egy hátrányom lenne ha nem beltérivel rendelem (most Kaon-MZ52t adnak, ezt mondták), hogy a beltéri autómatikusan frissíti az adókat, nekem pedig a tvn magamnak kellene megkerestetni.

    Tudnátok ebben segíteni, hogy ne csináljak nagy marhaságot, azzal ha CAM modullal rendelem tvbe.

  • Maladar

    tag

    válasz Sify #12114 üzenetére

    Szia! Ez bosszantó, valami a regisztrációjukkal lehet hiba.
    Egy hete fizettünk elő rá, igaz a tányérossal CAM modullal. Az oldalon kifizettük, utána a megrendelésnél megadott emillel beléptem a directone fiókba. Fent még azt írta előfizetői szám feldolgozás alatt. Letöltöttem az alkalmazást LG tv re és Androidosra is, azonnal belépett az emilcím felhsz név párossal és ment is minden adás. 10 perc múlva visszanéztem a fiókba és már volt előfizetői számom is. Működik laptopról, telefonról és a 2 tv ről is.

    Neked off, de a CAM modul beüzemelése volt kicsit problémásabb, de csak azért mert marhaság a leírás amit adnak hozzá, a technikai üf. segítőkész volt, igazából egy aktiválást kellett megnyomniuk és működött. (a saját fiókomban való kártya aktiválás nyomogatása nem segített). A now használatához semmi telefon nem kellett, a bankkártyás fizetés után azonnal működött.

    Ne add föl, hívogasd őket, a regisztrációjukkal lehet valami, amúgy nekünk nagyon tetszik. Igaz a streamek felbontása hát nem uhd :-) ... de jól kitalált felülete van.

    [ Szerkesztve ]

  • Maladar

    tag

    válasz 4Grider #12124 üzenetére

    Hát új vagyok náluk, de érdekes egy szolgáltató.. Mielőtt megrendeltem sokat visszaolvastam és más is írta régről, hogy csak a now ra fizetett elő, kapott kártyát, kidobta mert nem kellett, majd később lemondásnál kérték a kártyát leadni, de az ugye nem volt így valamennyit fizetni kellett érte... Szóval ne dobjátok ki :-)

    De ennél sokkal érthetetlenebb, ha Ti now ra fizettek elő, kaptok kártyát ok, de csak akkor lesz aktív a now ha megkaptátok. Míg én tányérosra fizettem elő és 5 perc múlva működött a now minden eszközön, míg a kártya 2 nap múlva jött meg dpdn... ÁÁÁ

    Off. de még leírnám, a kezelőfelület meg az egész szolgáltatás (ha már szolgáltat) tetszik és jól van összerakva, de ez a fenti értelmetlenség simán előfordulhat náluk. Én Cam modult rendeltem kártyával. Meg is jött, rá is van írva csak akkor vegye ki a kártyát ha muszáj. Ok gondltam jól küldik, CAM modul tv be és hangolás, ment is, csak kódoltak oltak és kártya hibát írt... Fél óra volt míg (csak nem feltételezéssel) kivettem a CAM modult kivettem a kártyát és fordítva volt benne chippel lefelé, ezért nem ment... így küldték ki....

  • Maladar

    tag

    válasz 4Grider #12131 üzenetére

    Nem, CAM et nem fognak. Nowra előfizetőknek csak kártyát fognak. Én a Cam modulost rendeltem. De az érdekes kérdés, hogy ha a nowhoz küldenek kártyát és az működik akármelyik beltériben, vagy veszek én egy cam modult és beleteszem abba azt a kártyát akkor minek a drágább előfizetés? (Tulajdonképp egy cam modul vagy setupbox bérlés ???..)

  • Maladar

    tag

    válasz 4Grider #12133 üzenetére

    Thor6 on van, u azon mint a Digi. Digi boxunk volt eddig, ehelyett lett ez, a tányérhoz hozzá se kellet nyúlni. A CAM modulok világa nekem új, úgyhogy amit összeolvastam, illetve ebből az egy modulból gondolok: CAM vagy CAM+ is jó, a DirectOne hoz elvileg. Nincs a kártya párosítva elvileg. Ezek alapján ha a tv készülékben működik egy CAM akor ezzel a kártyával is működhetne (csak feltételezem). Talán annyi kényelmetlenség, hogy a csatonákat magadnak kell leválogatni. Megrendelés előtt olvasgatva én is így gondoltam, de ez a CAM amit adtak valami hozzájuk felprogramozott, mert belemenve a beállításaiba a cam modul felajánlja , hogy a directone adóit leválogatja és az auto csatorna updatet is felkínálja. Tehát -szerintem- max ezek nem működnének, de amúgy a szolgáltatói káryának más CAM ben is kéne menie (sztem) (Nemúgy mint digi ami a kártyáját a boxhoz párosítja...) de ez csak szerintem :-)

  • Maladar

    tag

    válasz Rick4 #12150 üzenetére

    Szia ! A filmbox aktiválást megtudnád mondani, hogy működött? Mi 1,5 hete rendeltük, minden működik csak az nem. A fiókomban rányomtam, annyi jelent meg, hogy active. De az oldalukon leírtak szerint, a filmbox oldalán kéne regisztrálni szolgáltatói regiszrációval, de nincs ilyen. A DO telefonos üf. szerint egy emilt kellett volna kapnom, de nem jött semmi. Filmboxot tudtad aktiválni? (A hbomax az ok)

  • Maladar

    tag

    Sziasztok !

    Android box / stick kérdés. Elnézést ha valaki offnak veszi. Kifejezetten csak a directone és a hbogo hoz szeretnék régi tvhez valami külső kütyüt. Xiaomit olvastam itt hogy jól működik, minél olcsóbb érdekelne amivel biztosan műküdik a diretone. (vagy bármelyik android boxal működik) ?

  • Maladar

    tag

    válasz Mike88 #12349 üzenetére

    Köszönöm, ennek utána nézek.

    Annyira nem régi tv.. 2012es lg 3d, csak netcast4 van rajta és már a youtube sem működik rajta. Ehhez keresek kütyüt, megnézem a blaupunktot. Nem tudod, ahhoz szokott lenni frissítés? vagy elég új az androidja, hogy feltételezhetően 1-2 évig menni fog vele a direto és a hbo? köszönöm szépen !

    lletve ha jól olvastam, erre a kütyüre működne rendesen telefonról a google cast is ?

    (Vidéken van direct előfizetésünk ott lgweboes tv és androidos tvn szuper az appja, csak bosszant hogy pesten a netcastes tv vel nem tudom használni, de ezt a tvt nem szeretnénk cserélni mert gyönyörű a képe és néha használjuk a 3d-jét)

    [ Szerkesztve ]

  • Maladar

    tag

    válasz Rick4 #12366 üzenetére

    Ez picit fura, ha most pont az M1HD az. Fogalmam sincs, hogy miért, de műholdról minden adó bejön, csak az m1hd nem. (A sima m1 és a többi hd igen)

  • Maladar

    tag

    válasz mzso #12768 üzenetére

    A Direct ad Cam modult, ha úgy rendeled.

    Választhatsz h beltéri vagy Cam modul. Cam modul esetén kapsz egy Cam modult benne egy bankkártya szerű előfizetői kártyával.
    (2022 ben volt ebben annyi poén, hogy a futárral kiküldött modulba fordítva volt az előfizetői kártya, így a beüzemelés sokáig tartott, míg rá nem jöttél hogy ez a hiba :-)

    Viccen kívül, a cam modulnak van több típusa lehet irdeo, conax, a Direct Irdeot használ, ezt kell tudnia kezelni a TVd nek. Ha pár éves biztos h tudja. De ezt érdemes talán ellenőrizni.
    Ha Cam modullal rendeled, kapsz egy modult egy kártyával. ezt beleteszed a tv be, csak a kábelt kell a tányérról rádugni, semmit sem kell hozzá venned. (Ha a Directone oldalán rendeled)
    HD :-) hát az nincs túl sok. De 55ös tvn teljesen jó. Kárpótol, hogy nincs semmi mediabox, a tv távvezérlővel tudsz csatornát váltani, a tv kezeli a timeshiftet és a felvételt (ha ez érdekel)
    És emellé kapsz egy nagyon jól kialakított online DirectAppot (hát az se HD :-))) de saját appjuk van androidtv re, samsung, lg tvre. LG n még a bemenetválasztóba is "beépül" csak bemenetnek directone t választasz és bejön az online mediatar. Visszatekerhető 1 hétre az adók nagy része, mindenféle mediabox nélkül.

    Ha HD+ zöld fűszálon esőcsepp remeg képeket szeretnél, ne ezt válaszd. (Bár elötte digi tányéros volt, azon többször estek szét az adók, ezen szinte soha..)
    Viszont ha családban érdekel valakit a timeshift, visszetekerés, felvétel, videótár, 1 hétig visszanézhető műsorok, mindez külső doboz nélkül, csak a tvvel, a saját vezérlőjével, egész jó áron, akkor egy nagyon kényelmes és jópofa szolgáltatást kapsz. Nekünk nagyon tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Maladar

    tag

    Sziasztok !

    Xiaomi Mi TV Stick 4K -val használja Valaki a Direct App ot? Csak a Direct miatt vennék egy tv okosítót, azért itt kérdezem.
    (Az árukeresőn a kérdések között volt bolt aki azt írta működik vele, a MediaMArkt pedig azt írta, hogy nem működik. Ezt nem hiszem, mert androidos tv n ha megy miért ne menne ezen, de kifejezetten a DirectOne nézése miatt venném)

  • Maladar

    tag

    válasz garga01 #12891 üzenetére

    Szia ! Nem kotoszkodes, de nem tudom miert valaszolod mindenkinek ezt..
    Felreertheto. Tanyeros szolgaltatas eseten ha nem stb t ker, akkor kap kartyat es irdeo ci modult is. Sehol semmi mast nem kell venni. Ha meg van neki , lemondja , megrendeli parja, apja, fia nevere új előfizetökent es stb belyett ci kartyat ker és kap.

    3 fele kepp lehet directet rendelni:

    1 onlinet rendel. Nem tanyerost. Azonban ekkor is kap postan egy kartyat, ehez igen kell valahol btban irdeo ci modult venni.

    2: tanyerost rendel stb vel. Ekkor kartyat kap, es stb t. Ezt a kartyat tvben akkor tudja hasznalni ha vesz valahol irdeo ci modult. De ha ezt akarja, minek rendeli stb vel ?

    3.: legjobb megildas: tanyerost rendel ci modullal. Kap egy kartyat es egy tvbe dughato irdeo ci modult. Semmi mas boltba nem kell menni. Kihozza a futar, kibontja, a kartyat a ci modulba teszi azt a tvbe , telefinal h aktivaljak es 1perx mulva megy.

    [ Szerkesztve ]

  • Maladar

    tag

    válasz Statikus #12892 üzenetére

    Ha új szolgaltataskent rendeled tanyeroskent, valaszthatsz h stb vel kered vagy ci modullal.

    Ha a ci t valasztod, kapsz kartyat es irdeo ci modult, beleteszet a tv be telefonalsz az aktivalasert es kesz. Stb vel soha nem talalkozol :) es sehova mashova nem kell menned vasarolni

    Ha pedig van stbs elofizetesed, lemondod, parod, fiad... nevere rendelsz új előfizetőként ci modullal. Az ar u az stbvel ci vel. Sehol nem kell kulon ci ert fizetned

    [ Szerkesztve ]

  • Maladar

    tag

    válasz Kapanyél #12905 üzenetére

    A "mai" kérdésekhez igyekszem időben relevánsan válaszolni. Kicsit több mint 1 éve vagyok ügyfelük, 2022 nyarán küldtek irdeo kártyát, a mai napig így használom, sehol máshol nem kellett vásárolnom. Néha nézem a weboldalukat, ott továbbra is felkínálják, ugyan abban a konstrukcióban ahol vettem.
    Csupán azért írtam az egészet, mert leendő új előfizetőknek megtévesztő lehet, hogy külön kell kártyáért mászkálniuk, esetleg ezért nem választják ezt. A fórumon pedig állandóan azt láttam mostanában, hogy nem adnak irdeo cam modult, holott adnak.
    Természetesen elhiszem, hogy régen nem adtak, tippre, belátták, hogy egy azonnal működő konstrukciót (mint a yettel net+tv) amihez nem kell máshova szaladgálni, jobban választanak az emberek. Tavaly a tányéros lejárt digi helyett, nem is vettük volta ezt, ha csak beltérivel adják, vagy máshova kell még CI modulért szaladgálnom.
    Pont ezért választittuk, a honlapról megrendeltük, 3 nap múlva futár hozta kártyát + ci modult.
    Off. Továbbra sem vitának szántam, csak ha valaki leendő előfizető gondolkodik rajta, ne tévesen válasszon a szolgáltatók közül, a DirectOne jelenleg ad cam modult a szolgáltatás mellé, ha úgy rendeli az ember, és annak oka hogy reklámozom, csupán annyi, hogy nagyon megszerettük, hogy külön doboz nélkül mindent, felvételt, visszajátszást, videótárat, a tv tud vezérelni. :--)

  • Maladar

    tag

    válasz garga01 #12907 üzenetére

    Megkövetlek :-) az én infóm is régi volt. végignyomkodva a megrendelést, most nem ajánlja fel a ci modult.
    Szerencsés csillagzat alatt nézegettem majd 1 évig és rendeltem ezek szerint, mert nálunk a tv-ben az ő ci moduluk van.
    Buggyant egy banda, pont az volt a vonzó, hogy nem kell a stb. Nem értem mire jó ez nekik...
    De szerencsére nekem még vagy már vagy épp adtak...

  • Maladar

    tag

    válasz Statikus #12994 üzenetére

    Hali ! Az a közinformáció, hogy kártyát (már, még soha többet..) nem adnka, tehát akár új, akár többedik eszköz megrendelője vagy, csak mediaboxot tudsz, külön kártyát nem. Kártyát új előfizetőként sem sehogy.

    Meglévő vagy új előfizetés mellé, természetesen lehet 2., 3. at, csak mediaboxot kapsz, nem kártyát.
    2. mediabox: 590 Ft/hó (tehát +1 a meglévőd mellé)
    3. mediabox: 1190 Ft/hó

  • Maladar

    tag

    válasz lalakov #12997 üzenetére

    Sajnos nem tudom. :-( szerencsére nincs problémám velük, csak az áremelés miatt hívtam őket és kötöttem hűséget h ne emeljék.

    Az itt és más fórumon olvasottakból, a directnek a szolgáltatónak nincs kártyája amire cserélhetné (jelenleg). A forgalmazókat szokták ajánlani, hogy ők tudnak segíteni. (ebben nincs tapasztalatom csak az elmúlt 1 év itteni és máshol olvasott hozzászólások alapján)

    [ Szerkesztve ]

  • Maladar

    tag

    válasz Daywalkerke #13005 üzenetére

    Szia !

    Számítógépen bármely böngészőből nézhető, úgy ki tudja küldeni hdmin.
    Ahogy a kollega is írta, érdemesebb egy chromecastos kütyübe beruházni és akkor chrome böngészőből küldhető, de ha androidos kütyüt vesz a tv hez, arra már lehet tenni direct one appot. (pl xiaomi androidos hdmis kütyüre felmegy az android tv s app.
    Egyébként ennek a szolgáltatónak kifejezetten sokféle rendszerre (okos)lg, samsung, android tv, van appja és egész jó.
    De ha ragaszkodik a laptop és hdmi kábelhez, igen fog működni és pl egy vezeték nélküli egérrel a böngészőt teljes képernyőre téve távvezérelheti :-) ha ezt szeretné.

    Kártya. Régen mindig küldtek ilyet az online megrendelés mellé is (egyesek szerint azért mert jogilag ez egy műholdas szolgáltató, rosszabb elképzelés szerint azért, h így nehezebb lemondani, mert a kártyát lemondáskor vissza kell adni.
    Mostanában már többek írták, hogy ők nem kaptak, ez lutri, külön nem tudod kérni se azt h küldjenek se azt h ne. De ezzel ne foglalkozz sokat, ha kap, elteszi, lemondáskor be kell vinni egy üf. szolgálatra.

    A visszajátszhatók.. hát az állandóan változik. Nekünk műholdas van 1,5 éve, egyik tvn a műholdas megy, másikon az online. Ez attól függ h. éppen kivel milyen szerződést hogy kötnek. Csak pl. az rtl t egy időben nem engedte fellvenni a műholdason tvn. aztán nem volt visszanézhető. Aztán megengedett mindent, de a tv2 t nem engedte felvenni. Van csatorna amin a film újraindítható, tehát ha pl 22 kor kezdődik és éjfélig tart, akkor 23.55 kor el tudod indítani az elejétől és végig is tudod nézni. de éjfél után már nem tudnád megnézni az adott filmet (éjfél után már nem lehet visszanézni). Mert van olyan adó ami nem visszanézhető, de a film újraindítható, tehát amíg megy a film, addig elkezdheted nézni az elejétől és végig is megy.. :-)
    Amik visszanézhetők azok általában 1hétig. Pl az AMC , filmbox műsorait 1 hétig visszanézheted.
    Van videótára, ami a visszanézhető csatornákból és elsősorban a chanal+ hálózat érdekeltségeiből kikerülő filmek / sorozatok. (természetesen szinkronosak) Ezek elsősorban európai sorozatok francia, olasz, svéd, norvég, bolgár (tényleg :-) sorozatok szoktak fent lenni, ezek néhány havonta / fél évente cserélődnek...
    ismeretterjesztőkből elég nagy videótára van.

    Ha nagyon érdekel, megpróbálhatom megnézni, hogy most mik visszanézhetők, de lehet 2 hónap múlva aztán 5 hónap múlva más lesz. Bár összességében valószínűleg javulni fog, több adóval a jövőben, mert az olvasottak szerint az onlineon szeretne terjeszkedni a szolgáltatók között.

    Elsősorban idős édesapámnak van, neki és ha ott vagyok, nekem is, tetszik, szerintem egy szerethető szolgáltatás alapvetően.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák