Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed McLeves

    tag

    Sziasztok!
    Antennás (DVB-T) kérdésem lenne:
    A helyszín egy Szentes belvárosi családi ház, ahol a jel erőssége beltérben viszonylag jó, azaz egy darab lecsupaszított koax-kábellel is jönnek a szabadon fogható adók, azonban nem stabilan - akadozás, kockásodás gyakran előfordul.
    Szeretnék egy antennát venni, melyet egyelőre beltérben (szekrény teteje pl.) helyeznék el, majd kikerülne az udvaron lévő oszlopra. (Fák, szomszéd házak miatt nincs közvetlen rálátás az adótoronyra, de gondolom, ha az adás beltérben is majdnem nézhető egy drót segítségével, akkor az udvaron erős a jel, nem hinném, hogy erősítésre szükség lenne) Az oszlopról a régi kábelTV-szolgáltató kábele bemegy a padlásra, ahonnan tovább halad a két helyiségbe, ahol a TV-k vannak. A későbbi terv az lenne, hogy a most megvásárolt és beltérben egy ideig használt antennát kihelyezném az oszlopra és rákötném a már jel nélküli kábelTV-szolgáltató kábelét.

    Kérdéseim a következők:
    1. Milyen típusú antennát vegyek (lepke, dipól, stb., nem értek hozzá) viszonylag erős, de nem közvetlen, hanem inkább visszaverődő jelhez?

    2. láttok-e bármi problémát az általam feljebb felvázolt elképzeléssel, azaz, hogy az oszlopra helyezett antennát rákössem a korábbi kábelszolgáltató kábelére?

    Előre is köszönöm.
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    válasz BTO #987 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.

    (#987) BTO: Bementem egy antennaboltba, és bár pont ugyanilyen nem volt, vettem egyet, mely mindössze abban különbözik az általad belinkelttől, hogy kétszer ilyen hosszú. Szerintem [ez az]. Remélem nem rosszabb az általad linkeltnél.

    (#986) Mikisys: Természetesen fizikailag megszüntetném a kapcsolatot (elvágnám a kábelt, a vásárolt antennához lenne kötve a vége) az oszlopon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák