Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Üdv!

    Adott egy digi kábeltv (ONT-ból kijövő jellel). Egy kb. 5-6 méteres kábellel szinte tökéletes a jelszint (a legtöbb adó a Pana tévém szerint 9-es minőségű, van pár darab 10,8 és 7, illetve kettő 5-ös). Ráraktam egy elosztót, de emiatt át is kellett kábelezni: az ONT-ból egy 7-8 méteres kábel jön ki, utána az elosztó, majd egy cca. 13 méteres kábel megy a tévébe. Az összes adó jelszintje 1 lett, és semmi sem jön be.
    Létezik, hogy ilyen gyenge a jel, vagy csak elcsesztem valamit a bekötésnél?

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Üdv!

    Adott egy három szintes épület, a földszintre bejövő Digi optikával. A digi ONT-jából kivezetett koax egy TAP-pal kétfelé van osztva, egy kb. 12 méteres, és egy 30 méteres (falba becsövezett) kábelen van továbbítva két tévéhez (egy régi Pana plazma (ez van a hosszabb kábelen), és egy újabb Pana Oled TV). A hangolásnál kiírja a minőséget ugyebár minden egyes csatornánál. A rövidebb kábelen levőnél viszonylag jó a helyzet: néhány adónál 100, soknál 99 és 94, a legtöbb 80 körül, a legrosszabb érték 69. A régi Pana csak egy számjeggyel írja ki a minőséget: ott sajnos csak 1-2 adónál van 7-es érték, a többi 6 vagy 5. A kérdésem az, hogy egyrészt mivel lehetne ezt javítani (vetem egy aktív erősítőt, de azzal még rosszabb értékeket (vagy ugyanolyat) mutatott a hangolás után, másrészt lehet hogy ez még elégséges minőség? Az 5-ös érték a 10-ből még jó lehet, vagy azzal már foglalkozni kellene?

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz gregory91 #1317 üzenetére

    Próbáltam játszani vele, de egyik állásban sem volt jó az erősítővel.
    Az erősítő a TAP helyére lett szerelve, mivel egy 8 osztós erősítőről van szó (mondjuk elég gagyinak néz ki, valami 8-10K környékén vettem). A TAP elég gagyi, mert 6.5 dB csillapítású, és csak kétfelé megy a jel, de ha közvetlenül az ONT-ba dugom a hosszabb kábelt, úgy is csak 5-ös a jelminőség a távolabbi tévén (csavaros F csatlakozó van a végén, azt le fogom cserélni roppantósra).
    Mindenképp kell valami normális erősítő hosszabb távon, mert összesen 6 koax végpont van, 4 végponton lesz TV is majd fixen.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz gregory91 #1319 üzenetére

    Lehet hogy a hosszabb kábelre(közvetlenül a végpontra kellene rákötni) majd egy 1-2 méteres koax toldással be a készülékbe.

    Pontosan így csináltam, leszámítva hogy egy 1.5 dB-el csillapítású aljzatba van kötve.

    Amúgy a problémás helyen jó a vezeték,semmi törés nincs benne?

    Nem tudom, falban van. Lehet hogy 1-1 kanyar neccesen lett bevéve.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz garga01 #1321 üzenetére

    A kábel tavalyi, a lehető legjobb minőségű (a sógorom kábeles cégnél melózik, ő hozta). Az más kérdés, hogy a becsövezés nem volt a legideálisabb (először be lett húzva a csőbe a kábel, de a csövek falba építésénél meg lettek gyötörve. Legrand fali csatik vannak.
    A hangolás során gondolom lineárisan megy felfelé a tévé a frekikkel. Az a fura, hogy a középső frekvenciasávban jelzi azt a tévé, hogy gyengébb a jelminőség.
    Ami még gyanús, az a tévébe bekötött kábel: valami egyszerű, OBI-ban kapható gyári kábelt használok jelenleg mindkét tévéhez.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák